Легка атлетика: чемпіонат світу
Легка атлетика: чемпіонат світу
Марина Бех-Романчук — віцечемпіонка світу в потрійному стрибку

Марина Бех-Романчук — віцечемпіонка світу в потрійному стрибку

Марина Бех-Романчук — віцечемпіонка світу в потрійному стрибку
Марина Бех-Романчук. Фото: Getty Images

Лише в заключній спробі українку перестрибнула чинна чемпіонка Рохас.

Марина Бех-Романчук принесла Україні першу медаль чемпіонату світу з легкої атлетики в Будапешті. Представниця Хмельниччини вперше в кар'єрі стала віцечемпіонкою у змаганнях з потрійного стрибка.

На ЧС-2023 українка вже стартувала з турніру зі стрибків у довжину. З трьома заступами віцечемпіонка 2019 року сенсаційно не пройшла до фіналу й налаштовувалася на інший свій турнір — з потрійного стрибка.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор чемпіонату світу-2023 з легкої атлетики в Україні. Дивіться прямі трансляції змагань на сайті та телеканалі Суспільне Спорт, місцевих телеканалах Суспільного.

На топрівні в потрійному стрибку Марина виступає з 2022 року. Попри це, їй вже вдалося стати у цій дисципліні чемпіонкою Євро-2022, виграти "золото" Європейських ігор-2023 та сім медалей на етапах Діамантової ліги.

Легко склалася для Бех-Романчук і кваліфікація ЧС-2023 з потрійного стрибка. Вже в першій спробі вона перелетіла за норматив у 14.30 метра й показала четвертий найкращий результат у відборі (14.55).

Головною фавориткою у фіналі була венесуелка Юлімар Рохас: вона незмінно здобувала "золото" на трьох попередніх чемпіонатах 2017-2022 років. Пробилися до фіналу й третій номер світового рейтингу Шаніка Рікеттс з Ямайки та лідерка цьогорічної Діамантової ліги з Куби Леяніс Перес Ернандес, серед інших. Чинна бронзова бризерка Торі Франклін знялася з турніру перед його початком.

Як пройшов фінал

 • Вже з першої спроби Бех-Романчук стрибнула на 15 метрів — другий найкращий результат українки в кар'єрі та особистий рекорд сезону! Стартовий стрибок також вивів українки на проміжне перше місце.
 • Другий стрибок Марина виконала на 14.81 метра. У заліку вона залишалася першою: найближче до українки підібралася Перес (14.96).
 • Зробивши заступ у першій спробі, фаворитка Рохас стрибнула лише 14.33 метра в другій спробі та підходила до третього раунду на проміжній восьмій сходинці.
 • 15 метрів Бех-Романчук залишалися поза конкуренцію й після п'яти спроб. Лише в шостому стрибку українку перевершила Юлімар Рохас — стрибком на 15.08 метра!
 • В останній спробі Марина зробила заступ, завершивши турнір зі "сріблом".

ЧС-2023. Потрійний стрибок (жінки) — фінал

 1. Юлімар Рохас (Венесуела) 15.08 метра
 2. Марина Бех-Романчук (Україна) 15.00
 3. Леяніс Перес Ернандес (Куба) 14.96

Що означає результат Бех-Романчук

 • Марина — перша українська медалістка чемпіонатів світу з потрійного стрибка з 2013 року. Тоді третє місце у Москві посіла Ольга Саладуха.
 • Бех-Романчук вдруге стає віцечемпіонкою світу з легкої атлетики. У 2019 році вона виборола "срібло" в стрибках у довжину.
 • 15.00 — другий найкращий результат Бех-Романчук у дисципліні. Особистим рекордом українки залишаються 15.02 метра на Євро-2022.
 • Стрибунка принесла Україні першу медаль ЧС-2023 в Угорщині. У заліку нагород збірна відтак виходить на 14-те місце.
На початок