Легка атлетика: чемпіонат світу

Легка атлетика: чемпіонат світу

"Це взагалі не час". Українки Ляхова та Кроль не пройшли до півфіналів ЧС-2023 з бігу на 800 метрів

"Це взагалі не час". Українки Ляхова та Кроль не пройшли до півфіналів ЧС-2023 з бігу на 800 метрів

Ексклюзивно
"Це взагалі не час". Українки Ляхова та Кроль не пройшли до півфіналів ЧС-2023 з бігу на 800 метрів
Ольга Ляхова. Фото: Getty Images

Результати та ексклюзивні коментарі бігунок для Суспільне Спорт.

У Будапешті триває чемпіонат світу-2023 з легкої атлетики. У змагальний день середи, 23 серпня, на турнірі стартували жіночі змагання з бігу на 800 метрів.

Україну на дистанції представляли дві спортменки: Ольга Ляхова та Наталія Кроль. Перша бігла в Угорщині свій вже шостий чемпіонат світу в цій дисципліні, натомість для Кроль досі єдиним у кар'єрі залишався ЧС-2019 у Катарі.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор чемпіонату світу-2023 з легкої атлетики в Україні. Дивіться прямі трансляції змагань на сайті та телеканалі Суспільне Спорт, місцевих телеканалах Суспільного.

Для потрапляння до півфіналів українки мали ввійти до трійки найкращих бігунок у своїх групах. За добором шанси на кваліфікацію також мали три спортсменки з найкращим часом серед тих, хто напряму не відібрався до наступного раунду.

Як виступили українки

  • Першою на дистанцію вийшла Ольга Ляхова, яка бігла в п'ятій групі. Серед її суперниць були дві представниці топ-10 світового рейтингу — британка Джемма Рікі та Аніта Хорват зі Словаччини.
  • Найшвидшою, втім, стала американка Ніа Акінс, за якою фінішували Рікі та Хорват. Ляхова програла лідерці майже чотири секунди й перетнула лінію шостою — 2:03.11 хвилини.
  • Американка Атінг Му, дворазова олімпійська чемпіонка Токіо, була головною фавориткою в сьомій, заключній групі Наталії Кроль. На старт також вийшла ямайка Натоя Гуль-Топпін, другий номер світового рейтингу.
  • Кроль, півфіналістка ЧС-2019, впродовж забігу трималася позаду й врешті випередила в заключній частині старту лише польку Анну Вельгош — сьоме підсумкове місце з часом 2:01.62 хвилини.

Що означають результати українок

  • Україна вдруге поспіль залишається без своїх бігунок у півфіналах чемпіонату світу з 800-метрівки. Минулого року Ляхова також не подолала кваліфікацію.
  • Ляхова залишається поза півфіналами з 2019 року. Тоді в Катарі вона була близькою до вісімки фіналістів за добором — українці забракло 0.39 секунди.
  • Наталія Кроль вперше не подолала кваліфікацію на чемпіонатах світу. 2019 року на своєму дебютному турнірі вона виходила до півфіналу та фінішувала п'ятою у своїй групі.

Як прокоментували свої виступи українки

Після закінчення кваліфікації Ольга Ляхова та Наталія Кроль поділилися враженнями від стартів із Суспільне Спорт. Зокрема, бігунки розповіли про складнощі, з якими зіткнулися напередодні змагань, та про невідповідність результатів їхнім очікуванням перед чемпіонатом.

Ольга Ляхова

"Скажу, що це взагалі не результат для мене. Взагалі не біглося мені сьогодні — це був, може, не мій день. Думаю, що це [2:03.11] — взагалі не час. Трохи ще збилося там, бо була така штовханина. Але це спорт, так буває, і треба бути готовим".

"Не знаю, щось загалом якось не біглося і все. Буває, один день встав із ліжка нормально, а другий — не можеш ходити".

"Розраховувала бігти з двох хвилин, взагалі-то. Були, звичайно, такі негаразди в цій підготовці. Але я вже про них не думала, забула. Усе, що болить, притиснула, знеболювальне випила — і нормально, пішла далі. Але так то робити не можна".

"Сезон буду закінчувати, відпочивати, відновлюватися. Це теж дуже важливо, мати невеличкий час на відновлення".

Наталія Кроль

"Були інші думки, інші плани. Взагалі все мало бути по-іншому, але... Вийшло не так, як хотілося. Ні, зараз я ніби теж на піку, і по всіх тренуваннях, по всіх роботах усе було просто чітко. Ну, щось пішло не так. Я не можу прокоментувати, що саме і чому. Я ще не склала, чого саме. Але чемпіонат світу для мене провальний".

"Мене чомусь почало закислювати трохи більше, а так, достатньо більше, ніж я того очікувала. Не знаю, чому, пояснення у мене цьому немає".

"Зранку було не все нормально. У мене, напевно, вдруге в житті таке, що я перед стартом не сплю. У мене ніколи такого не було, вперше — в Мюнхені [на чемпіонаті Європи] минулого року, і цього року тут, що я перед стартом ніч не сплю. Взагалі ніяк".

"Це взагалі не час". Українки Ляхова та Кроль не пройшли до півфіналів ЧС-2023 з бігу на 800 метрів
Наталія Кроль на Європейських іграх-2023. Фото: Getty Images

ЧС-2023 з легкої атлетики: що відомо

  • Україна залишається без фіналів ЧС-2023 у бігових дисциплінах. Півфіналів з бігу на 400 м з/б діставалися Анна Рижикова та Вікторія Ткачук.
  • Остання предтавниця збірної в бігових дисциплінах — Наталія Стребкова. Жіноча кваліфікація з бігу на 3000 метрів з/п відбудеться в Будапешті до кінця змагального дня середи, 23 серпня.
  • Збірна України наразі залишається без медалей світової першості. Всього в Угорщині країну представляють 29 легкоатлетів.
На початок