Легка атлетика: чемпіонат світу

Легка атлетика: чемпіонат світу

"Треба сприймати півфінал як фінал". Обидві українські бігунки подолали кваліфікацію на 400 м з/б на ЧС-2023

"Треба сприймати півфінал як фінал". Обидві українські бігунки подолали кваліфікацію на 400 м з/б на ЧС-2023

Ексклюзивно
"Треба сприймати півфінал як фінал". Обидві українські бігунки подолали кваліфікацію на 400 м з/б на ЧС-2023
Вікторія Ткачук з Фемке Бол пробігли у топ-2 свого забігу. Фото: AP Photos

Як виступили Анна Рижикова та Вікторія Ткачук та що вони сказали про свій виступ.

Єдиним виступом за участі українських легкоатлетів у третій змагальний день чемпіонату світу з легкої атлетики став забіг на 400 метрів з бар'єрами. У ньому Україну представляли дві бігунки: Анна Рижикова та Вікторія Ткачук.

Рижикова та Ткачук перед чемпіонатом світу-2023 виконали норматив на Олімпіаду-2024. На етапі Діамантової ліги в Лондоні Ткачук пробігла дистанцію за 54.25 секунд, тоді як Рижиковій для цього знадобилося 54.53 секунди.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор чемпіонату світу-2023 з легкої атлетики в Україні. Дивіться прямі трансляції змагань на сайті та телеканалі Суспільне Спорт, місцевих телеканалах Суспільного.

У кваліфікації на ЧС Рижикова та Ткачук мали потрапити до топ-4 за підсумками свого забігу (або ж показати час у топ-4 серед усіх учасниць забігу, що не кваліфікувалися). Зрештою, обидвом українкам це вдалося зробити.

Як виступили Ткачук та Рижикова?

  • Українські бігунки мали виступити останніми у кваліфікації: Ткачук - у четвертому забігу, Рижикова - у п'ятому.
  • Ткачук у своєму забігу показала другий найкращий результат. Майже усю дистанцію українська бігунка долала на четвертому проміжному місці, однак наприкінці пришвидшилася та стала другою після нідерландки Фемке Бол - 55.05 секунд.
  • Рижикова пробігла швидше за часом, аніж Ткачук, однак показала третій результат у своєму забігу. На фініші її час склав 54.70 секунд, випередили українку британка Джессі Найт та американка Шам'є Літтл.
  • Переможницею кваліфікації на 400-метрівці з бар'єрами стала Фемке Бол - пробігла за 53.39 секунд. Крім нідерландки, з 54 секунд вибігли також представниця Бахрейну Кемі Адекойя (встановила континентальний рекорд) - 53.56 секунд, та ямайська бігунка Рашелл Клейтон - 53.97 секунд.

Що сказали українські бігунки після кваліфікації?

Після забігів обидві українські бігунки дали ексклюзивний коментар для Суспільне Спорт, у яких розповіли про емоції від успішної кваліфікації.

Вікторія Ткачук, зокрема, назвала "непоганим" свій час у кваліфікації. Однак визнала, що на останньому бар'єрі могла перестрахуватися, через що не вибігла з 55 секунд.

"Одне з найбільших хвилювань цього забігу в мене було, що десь на трибунах мала бути моя мама. Сподіваюся, вона встигла, бо о 10-й ранку вона ще була на кордоні, у них там була черга. І чи встигли вони з моєю подругою доїхати до стадіону, я не знаю досі. Але сподіваюся, вона бачила мій забіг. Дійду до телефона і вже зателефоную, дізнаюсь, чи вона бачила чи ні.

Вікторія Ткачук
Вікторія Ткачук. Фото: instagram.com/viktoriiatkachuk
По часу 55.05 секунд було, так? 55.05 секунд. Як для забігу - непоганий час. З помилками, але є над чим працювати. Останній бар'єр? Трохи, так, я збилась на останньому бар'єрі. Не знаю навіть чому, тренер скаже. Можливо, перестрахувалась просто і все. Сили були. Я трішки втратила інерцію, але сили були, так. Намагалася зробити все з мінімальними зусиллями, але не все вдається з першого разу. Тому вийшло вже, як вийшло. Велика Q. Друга в забігу - задачу максимум виконала. Тому що бігла з Фемке Бол".

А ось Анна Рижикова звернула увагу на підготовку до забігу - спортсменка готувала його "по шматкам", тренуючи кожен окремий аспект дистанції. І сподівається на гарне відновлення перед півфіналом.

"Нормально, піде. У мене був план, і я його притримувалася (сміється). Нормально пробігла забіг, мені сподобалось, бо трохи було хвилювання, як воно буде. У мене завжди перед забігом таке, що не знаю, що очікувати, чи вірити тренеру. Добре, тренер завжди вірить, що я в гарній формі, але треба перевірити, впевнитися. Ми багато над чим працювали.

Всю дистанцію на тренуванні не пробіжиш, по шматках складали біг. Тут мені треба було зібратися до купи. Вважаю, що я зібрала. Подивимося з тренером, він скаже мені, які помилки можна виправити на півфінал. Грубих помилок, слава Богу, не було. Вже реально те, над чим працювали, я вже тут зробила нормально. Але завжди є, що виправляти, тому, сподіваюся, відновлення пройде добре, і побачимо ще кращий результат.

Результат у кваліфікації? Рівно віднеслась до цього, бо очікувала 54 секунди. Я дивилася забіги на 400 метрів, дівчат, чоловіків, і дуже велика щільність результатів. Раніше можна було пройти 51 секунду вже в фінал, а тут півфінал, 50 секунд проходило. Я очікувала, що в нас так само. Знаю по сезону, як біжать дівчата - швидко. І різниця в десяті сотих, всі дуже близько. Тому я знала приблизно, на який результат мені треба пробігти, щоб бути в півфіналі. Але з позицією, я думала, що все ж таки буду другою.
Анна Рижикова
Анна Рижикова. Фото: instagram.com/anna_ryzhykova

Не дивилась попередні забіги, що вони там понабігали, як вони бігли. Судячи, як я кажу, по 400 "гладких", то результати швидкі, і, мабуть, Віка права. Але кожен день різний, і це бар'єри. Тут люди роблять і помилки, я не знаю, як. Подивимось. Але треба бігти швидко і сприймати півфінал, як фінал".

Півфінальний забіг за участі Ткачук та Рижикової відбудеться у вівторок, 22 серпня, о 21:25.

На початок