Легка атлетика: чемпіонат світу

Легка атлетика: чемпіонат світу

"Наші аргументи не були враховані". Протест України щодо заступу Марини Бех-Романчук на ЧС-2023 відхилили

"Наші аргументи не були враховані". Протест України щодо заступу Марини Бех-Романчук на ЧС-2023 відхилили

Ексклюзивно
"Наші аргументи не були враховані". Протест України щодо заступу Марини Бех-Романчук на ЧС-2023 відхилили
Марина Бех-Романчук на Європейських іграх-2023. Фото: Getty Images

Ексклюзивний коментар тренера збірної України про протест.

Марина Бех-Романчук не пройшла до фіналу чемпіонату світу зі стрибків у довжину. За інформацією Суспільне Спорт з Будапешта, протест української сторони відхилили.

Бех-Романчук на чемпіонаті світу з легкої атлетики заявилася у двох видах: стрибках у довжину та потрійному стрибку. Свій п'ятий чемпіонат світу у кар'єрі українська легкоатлетка розпочала у секторі стрибків у довжину.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор чемпіонату світу-2023 з легкої атлетики в Україні. Дивіться прямі трансляції змагань на сайті та телеканалі Суспільне Спорт, місцевих телеканалах Суспільного

Чемпіонат світу в Угорщині став для Бех-Романчук п'ятим стартом у стрибках у довжину. До цього Марина одного разу пройшла у медалі, здобувши "бронзу" на етапі Діамантової ліги у Флоренції.

У кваліфікації на ЧС-2023 українська легкоатлетка стала однією з двох спортсменок, які невдало виконали усі три спроби. Однак після завершення відбору українська сторона подала протест на другий заступ українки.

В ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт тренер Олексій Сердюченко розповів про протест щодо заступу Бех-Романчук та його результати.

  • Про протест на заступ Бех-Романчук
"Ми були на трибунах, побачили другу спробу Марини, що заступ доволі спірний. Вона переглянула відео, не змогла об'єктивно оцінити ситуацію – чи був заступ, чи не було. На її місці це було б кожному важко, бо там дуже такі міліметрові зазори. Це важко оцінити без точної відеоапаратури і перегляду. Тому одразу після її сигналу ми пішли, не чекаючи завершення змагань, переглядати відео. Переглянули, там було видно, що є момент перетину проекції планки, де рахується заступ".

"Але потім нога в самій шиповці рухається вперед і назад, і в момент відриву від планки вже вона була в легальній позиції. Тому ми за це намагалися зачепитися, подавали протест, розмовляли з апеляційними журі, акцентували увагу на те, що тут є два різні фази моменту відштовхування".

"Коли нога на бруску, коли нога рухається поза проекцію планки, потім повертається назад, і в момент відштовхування у неї легальна позиція. Але, на жаль, наші аргументи не були враховані. З точки зору самих правил, тут сперечатися з суддями не має сенсу, бо вони, зі свого боку, праві".

"Але, з іншого боку, при бажанні, на нашу думку, можна було б трактувати ситуацію на користь спортсмена, допустити її тринадцятого фіналу, зафіксувати результат, якщо він дозволяв це зробити. Але, на жаль, протест відхилений, і Марина у фіналі не буде".
  • Про розгляд протесту

"Ця процедура традиційно триває довго, бо журі задіяне під час змагань, безпосередньо поки змагання ще тривають. Ми замовили відеоперегляд. Поки його готували, спортсмени продовжували змагатися, рефері, який працює в секторі працював далі. Коли змагання завершилися, тоді вже розглядається протест офіційно. Це процедура, яка дотримується кожного разу і вона стандартна".

"Тривало довго, бо довгі ж очікування, завершення, потім перегляди, потім діалоги, дискусії. Десь півтори години так тривало, від початку до завершення".

На початок