Легка атлетика: чемпіонат світу

Легка атлетика: чемпіонат світу

"Сказала, що просто в шоці". Марина Бех-Романчук прокоментувала незарахований стрибок на ЧС-2023 і поданий протест

"Сказала, що просто в шоці". Марина Бех-Романчук прокоментувала незарахований стрибок на ЧС-2023 і поданий протест

Ексклюзивно
"Сказала, що просто в шоці". Марина Бех-Романчук прокоментувала незарахований стрибок на ЧС-2023 і поданий протест
Марина Бех-Романчук. Фото: Getty Images

Ексклюзивний коментар української стрибунки для Суспільне Спорт.

Марина Бех-Романчук завершила виступи в змаганнях зі стрибків у довжину на чемпіонаті світу з легкої атлетики, першому з двох своїх турнірів цього року в Будапешті.

За відсутності олімпійської чемпіонки Малайки Мігамбо українка претендувала на свою другу особисту нагороду цього рівня в кар'єрі. Бех-Романчук, утім, так і не вдалося виконати жодної вдалої спроби — три заступи після трьох стрибків. Без результату відбір завершили лише дві спортсменки: окрім українки, це француженка Гілларі Кпатча, яка травмувалася після першого стрибка.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор чемпіонату світу-2023 з легкої атлетики в Україні. Дивіться прямі трансляції змагань на сайті та телеканалі Суспільне Спорт, місцевих телеканалах Суспільного

В ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт після кваліфікації стрибунка запевнила: надалі сконцентрується на потрійному стрибку й не зважатиме на невдачу на старті чемпіонату.

"Я намагалася зробити максимально якісний стрибок, щоб він був заліковий. Ось і все. Шкода, що не вдалося, але що маємо, те маємо. Попереду ще один вид. Тож виходимо, перегортуємо сьогоднішню сторінку і готуємося до потрійного", — пояснила Марина.

Заступ в українки виявила автоматизована система, але Бех-Романчук переконана: та може помилятися у багатьох ситуаціях.

"Всі обурювалися на трибунах, що там не було заступу. Я те саме сказала судді, підійшла і сказала, що я просто в шоці. Це взагалі ненормально, неадекватно, але в нас зараз всі спираються на електроніку", — пояснює стрибунка.

"Взагалі немає жодної опори на якісь людські фактори чи ще щось. Навіть бувало таке не один раз, що у спортсмена була залікова спроба, [але] в нього забирали результат. Або навпаки, коли там був очевидний заступ, а спортсмена відпускали, тому що електроніка порахувала, що все окей".

"Це дуже суперечлива система, але, на жаль, ми з нею нічого не вдіємо — це нові правила і ми змушені з ними миритися. Роби великий запас, або ти в програші, все".

Водночас віцечемпіонка світу-2019 не сподівається на вирішення ситуації через поданий протест. Виходить українка, зокрема, з власного досвіду на минулорічній світовій першості в приміщенні.

"Я була б у фіналі, але немає сенсу про це говорити. Протест? Забудьте, запийте водою. Це не пропустять, я це все проходила, не пропустять у жодному разі".

"У Сербії [на ЧС-2022 у приміщенні] була ідентична спроба, і вони сказали просто, що б там не намагалися робити, як там не говорили б — і в соцмережі це повсюди висвітлили, і дуже багато акаунтів перепостило, фактично ніхто не був з цим згодний, — але було сказано: система сказала «ні», отже ні, все. Тому не сподівайтесь. Я не сподіваюся, виходжу і готуюся на потрійний".

ОНОВЛЕНО: Протест України відхилили – у Марини зафіксували заступ на 3 міліметри.

Бех-Романчук, чиїм найкращим результатом літнього сезону залишається показник у 6.59 метра у Венеції, не намагалася стримувати власні сили під час стрибків. Виконати "безпечний" з технічної точки зору стрибок, пояснює атлетка, означало б позбавити себе шансів на конкуренцію із провідними суперницями.

"Ми не на якихось там рядових змаганнях, де можна було б, скажімо, скинути швидкість, підібрати ногу. Аби потрапити до фіналу, потрібно встрибнути результат. І потрібно якісно все зробити".

"Звісно, я намагалася зробити максимально якісно, але все одно я забігла, все одно, скажімо, агресивний був встрибок. І не було вдалої спроби".

Марина Бех-Романчук на ЧС з легкої атлетики: що відомо

  • У потрійному стрибку перші старти Бех-Романчук у кваліфікації відбудуться в середу, 23 серпня.
  • Українка вп'яте змагається на чемпіонаті світу зі стрибків у довжину. Найбільшим здобутком Марини на цьому рівні залишається "срібло" 2019 року в Катарі.
  • До фіналу змагань зі стрибків у довжину на світовій першості українка не пройшла вперше з 2017 року. На минулорічному турнірі в Юджині вона показала восьмий результат з найкращою спробою у 6.82 метра.
На початок