Еліна Світоліна та Леся Цуренко вийшли у третє коло Вімблдону-2023

Еліна Світоліна та Леся Цуренко вийшли у третє коло Вімблдону-2023

Еліна Світоліна та Леся Цуренко вийшли у третє коло Вімблдону-2023
Еліна Світоліна. Фото: Getty Images

Це втретє в кар'єрі обидві українки подолали друге коло Вімблдону.

Дві українські тенісистки – Еліна Світоліна та Леся Цуренко – подолали стадію другого кола на турнірі Грендслем, Вімблдоні. У матчах 1/32 фіналу українки перемогли більш рейтингових суперниць.

Еліна Світоліна дійшла до цієї стадії після перемоги у двох сетах над титулованою 43-річною Вінус Вільямс, тоді як Леся Цуренко у трьох партіях здолала американку Клер Лю.

Матчі українок у другому раунді були зміщені через погодні умови в Лондоні: матчі мали відбутися у середу, 5 липня, однак були проведені у четвер, 6 липня.

Світоліна грала проти 28-ї ракетки турніру, бельгійки Еліз Мертенс, а Цуренко зустрічалася з 32-ю ракеткою світу, чешкою Катериною Сіняковою. Обидві українки виграли свої матчі трохи більше, ніж за півтори години.

Як пройшли матчі Світоліної та Цуренко у другому раунді Вімблдону

  • Еліз Мертенс (Бельгія, 28) – Еліна Світоліна (Україна) 1:2 (1:6, 6:1,

Світоліна та Мертенс обмінялися вкрай швидкими виграними сетами на старті матчу – по 6:1 для кожної. Першу партію за 23 хвилини виграла українка, у другій – за 29 хвилин тріумфувала бельгійка.

Після другого сету Еліна взяла медичний таймаут, після чого знову захопила ініціативу у матчі. Третя партія гри завершилася з тим самим рахунок, що і попередні дві – 6:1, вдруге перемогла Еліна.

  • Катерина Сінякова (Чехія) – Леся Цуренко (Україна) 0:2 (4:6, 1:6)

Матч Сінякової та Цуренко склався з двох різних сетів. У першій партії українка тричі втрачала свою подачу, однак чешка – чотири рази. Відтак, у рівній стартовій партії Цуренко виграла з рахунком 6:4.

У другому сеті Леся забрала усі свої подачі, а також дві – суперниці, відтак перемогла з рахунком 6:1.

Вирішальний момент матчу – покращення першої подачі Лесі Цуренко. У першому сеті цей показник складав 56%, у другому – 78%.

Що означають перемоги Світоліної та Цуренко

  • Світоліна та Цуренко вдруге в кар'єрі синхронно вийшли до третього раунду Вімблдону. Уперше це трапилося у 2017 році.
  • Для обох українок – це третій у кар'єрі вихід у третє коло Вімблдону. Найкращий результат Цуренко – саме третій раунд, Світоліна доходила до півфіналу.
  • Еліна Світоліна в матчі третього раунду зіграє проти американки Софії Кенін. Це буде шоста очна зустріч тенісисток і перша з 2019 року – в особистих матчах Еліна попереду з рахунком 3:2.
На початок