Європейські ігри

Європейські ігри

Українка стала віцечемпіонкою Європейських ігор з брейкінгу, але зупинилася за крок від олімпійської ліцензії

Українка стала віцечемпіонкою Європейських ігор з брейкінгу, але зупинилася за крок від олімпійської ліцензії

Українка стала віцечемпіонкою Європейських ігор з брейкінгу, але зупинилася за крок від олімпійської ліцензії
B-Girs Stefani, фото: instagram.com/kypros_photography

Перша і єдина медаль України у новому олімпійському виді спорту.

Україна здобула медаль на Європейських іграх у брейкінгу - новому олімпійському виді спорту. Її авторкою стала 27-річна Анна Пономаренко, що виступає на змаганнях під нікнеймом Stefani.

Брейкінг або ж брейкдансінг - це різновид танцю, який зародився у 1970-х в нью-йоркському районі Бронкс. Він поєднує в собі елементи хіп-хопу й акробатичні рухи, а також потребує неабиякого атлетизму.

Україна відбіралася на Європейські ігри з брейкінгу за підсумками чемпіонату Європи, що відбувся у травні в Альмерії. Турнір Україна завершила зі срібною нагородою у Stefani, крім того на Європейські ігри також відібралися два брейкдансери: Олег Kuzya Кузнєцов та Олександр Lussy Sky Гатин-Лозинський.

Суспільне Спорт – ексклюзивний транслятор Європейських ігор в Україні. Дивіться трансляції наживо на сайті Суспільне Спорт, а також на місцевих телеканалах Суспільного.

Змагання у брейкінгу проходили у два змагальні дні: у першому відбулася групова стадія, яка визначила учасників чвертьфіналу. За підсумками цього етапу до плей-оф пройшли Stefani та Kuzya.

Kuzya припинив виступи у чвертьфіналі, поступившись французові Dany. А ось Stefani пройшла до півфіналу та гарантувала собі мінімум матч за "бронзу".

Проте Stefani пройшла до фіналу Європейських ігор. У матчі проти литовки Домініці Nicka Баневіч, якій українка поступилася у фіналі Євро, Stefani взяла реванш та пройшла до фіналу.

Матч за "золото" Stefani проводила проти 17-річної нідерландки India. На кону було не лише звання чемпіонки Європейських ігор, але й ліцензія на Олімпіаду-2024 - її отримувала лише переможниця змагань.

Stefani програла усі три раунди India. Вона набрала лише два очки у першому, поступившись у двох наступних - 2:7, 0:9, 0:9. Таким чином, олімпійську ліцензію здобула нідерландська бі-гьорл.

Брейкінг на Олімпіаді-2024: що відомо

  • Брейкдансинг дебютує на Олімпіаді-2024, де змагатимуться по 16 чоловіків та жінок в особистих змаганнях.
  • Одну країну може представляти на Олімпіаді не більше двох бі-гьорл і бі-боїв, відповідно.
  • Автоматичну ліцензію на Ігри-2024 в Париж здобудуть також переможці чемпіонату світу. Ще по 7 місць будуть розіграні на Олімпійських кваліфікаційних серіях у 2024 році.
На початок