"Не може померти марно". Олімпійська чемпіонка закликала до змін після смерті партнерки по "золотій" естафеті Ріо

"Не може померти марно". Олімпійська чемпіонка закликала до змін після смерті партнерки по "золотій" естафеті Ріо

"Не може померти марно". Олімпійська чемпіонка закликала до змін після смерті партнерки по "золотій" естафеті Ріо
Торі Бові та Еллісон Фелікс. Фото: AP Photos

32-річна Торі Бові померла у травні через ускладнення під час вагітності.

Семиразова олімпійська чемпіонка, ексбігунка Еллісон Фелікс відреагувала на смерть колишньої партнерки на треку Торі Бові. Відповідний матеріал авторства американки вийшов у виданні Time.

Бові померла у 32-річному віці через ускладнення перебігу вагітності. До своєї смерті бігунка не змагалася впродовж року, взявши декретну паузу в кар'єрі.

Фелікс та Бові спільно виграли олімпійське "золото" 2016 року в естафеті 4х100 метрів. Четвірку чемпіонок доповнили Тіанна Бартолетта (нині — Медісон) та Інгліш Гарднер.

У своїй статті Фелікс звернула увагу, що три з чотирьох олімпійських чемпіонок Ріо мали суттєві проблеми під час перебігу вагітності. Змінити становище колишня легкоатлетка закликала покращенням умов для майбутніх темношкірих матерів, заявивши про "кризу в охороні здоров'я".

"Три золоті призерки тієї естафети в Ріо вирішили стати матерями. Всі три — темношкіри жінки — мали серйозні ускладення", — пише Фелікс.

"Торі померла. Ми маємо справу з кризою охорони здоров'я темношкірих матерів. Три олімпійські чемпіонки — і все одно перебувають під ризиком".

Еллісон апелювала до статистики Центру з контролю та профілактики захворювань у США, в якому йдеться: смертність серед темношкірих американок під час вагітності у 2.6 рази перевищує аналогічний показник білих жінок.

"Це має змінитися, особливо зараз — на тлі трагічної смерті Торі. Обізнаність — це дуже важливо. [...] Мені прикро, що аби це питання знову постало та люди почали звертати увагу, необхідно така ситуація з Торі. Але часто ми потребуємо тривожного дзвінка".

"Я б хотіла мати ще одну дитину. Але чи я буду тут, аби виростити цю дитину? Це цілком реальне застереження — і це жахає. Це Америка, 2023 рік — і темношкірі жінки помирають під час вагітності. Абсурдно".

"Сподіваюся, що ситуація зміниться на краще. Сподіваюся, що Торі, яка стояла на подіумі в Ріо, із «золотом» на шиї та солодкістю в душі, не помре марно".

Що відомо

  • Фелікс та Бові також спільно ставали чемпіонками світу 2017 року в естафеті 4х100 метрів. До четвірки переможниць також увійшли американки Аалія Браун та Моролейк Акіносан.
  • Еллісон Фелікс закінчила кар'єру після домашнього ЧС-2022 в Юджині, на якому здобула "золото" естафети 4х400 метрів.
  • Торі Бові впродовж кар'єри виграла три олімпійські нагороди (одну — золоту) та три медалі різних ґатунків на чемпіонатах світу 2015-го і 2017-го років.
На початок