Суд змінив запобіжний захід Андрієві Павелку: він проведе 60 діб під вартою

Суд змінив запобіжний захід Андрієві Павелку: він проведе 60 діб під вартою

Суд змінив запобіжний захід Андрієві Павелку: він проведе 60 діб під вартою
. УАФ

Суд ухвалив нове рішення у справі Андрія Павелка.

Президент УАФ Андрій Павелко перебуватиме під вартою наступні 60 діб. Відповідне рішення ухвалив суддя Шевченківського районного суду міста Львова, повідомляє FootballHub.

Суддя задовольнила клопотання прокурора щодо зміни запобіжного заходу – до 14 серпня включно Андрій Павелко перебуватиме під вартою. А застава, яка була внесена раніше, перерахована на користь держави.

Ще у листопаді 2022-го року Печерський районний суд Києва заарештував Павелка терміном на два місяці, однак тоді під вартою очільник УАФ не перебував - за нього було внесено заставу в розмірі 9.88 мільйона гривень. Тепер ж рішення судді не передбачає застави.

Що відомо про справу Андрія Павелка?

  • Арешт Павелка стосується справи будівництва заводу з виробництва штучної трави, яке було відкрито ще у 2019 році. Президента УАФ звинувачують у розкраданні коштів.
  • У січні 2023 року Павелко дав спеціальну пресконференцію щодо звинувачень проти нього, назвавши їх "безперспективними та штучними".
  • В УАФ реагували на попередні клопотання проти відсторонення Павелка від посади, назвавши їх "протиправними". Та зіслалися на статути ФІФА та УЄФА: у середині грудня УАФ отримала листа від міжнародних футбольних організацій щодо необхідності притримуватися "принципу невтручання третіх сторін в управління своїми справами", за що ризикувала втратити членство.
  • Крім Павелка, раніше Шевченківський районний суд Києва також відсторонював від посади генерального секретаря УАФ Юрія Запісоцького.

Андрій Павелко: що відомо

  • Українську асоціацію футболу (на той час - Федерацію футболу України) Павелко очолив у 2015 році. На посаді він змінив Анатолія Конькова, що керував організацією у 2012-2015 роках.
  • У квітні 2023 року Павелко переобрався на 4-річний термін у виконавчий комітет УЄФА
На початок