Чемпіонат України з футболу: Прем'єр-ліга
"Шахтар" розгромив "Зорю" та відірвався від "Дніпра-1" на чолі УПЛ: турнірна таблиця

ФК "Шахтар". Фото: УПЛ

Чемпіонство донеччани можуть оформити в наступному турі.

"Шахтар" переміг "Зорю" в центральному матчі 28-го туру української Прем'єр-ліги — 3:0.

В іншому матчі ігрового дня середи, 24 травня, поразки зазнав "Дніпро-1", головний конкурент "Гірників" у боротьбі за чемпіонство. Це дозволяло команді Ігора Йовічевича збільшити відрив від найближчого переслідувача до п'яти очок за підсумками матчу в Києві.

"Зоря" ж підходила до зустрічі після семи перемог поспіль — найкращої активної серії в чемпіонаті. За три тури до кінця чемпіонату луганці теж зберігали шанси на "золото", які втратили за підсумками 28-го туру.

Як пройшов матч

Ранній гол Георгія Судакова вивів "Шахтар" уперед вже на п'ятій хвилині. Той з лінії карної зони завдав прицільного удару в нижній кут воріт — 1:0.

Більшу частину другого тайму "Зоря" догравала в меншості. На 49-й хвилині пряму червону картку отримав захисник Ігор Снурніцин, що завдав удару ззаду по нозі Олександрові Зубкову.

"Шахтар" реалізував чисельну більшість за 10 хвилин, коли Артема Бондаренка на ударну позицію вивів Дмитро Криськів — 2:0.

Шахтар
Артем Бондаренко (в центрі) забив свій сьомий гол у сезоні УПЛ. УПЛ

Остаточний рахунок "Шахтар" встановив після швидкої контратаки. Розгром "Зорі" довершив Кевін Келсі, який замкнув простріл Дмитра Топалова за три хвилини після виходу на заміну.

УПЛ. 28-й тур

"Зоря" — "Шахтар" 0:3

Голи: Судаков, 5, Бондаренко, 59, Келсі, 83

Перед очним матчем у 29-му турі "Шахтар" та "Дніпро-1" відділяють п'ять очок. У разі непрограшу дніпрянам підопічні Йовічевича гарантують собі титул.

"Зоря" ж остаточно втратила математичні шанси на чемпіонство — від лідера команда Патріка ван Леувена тепер відстає на вісім очок.

Турнірна таблиця: топ-5

1. "Шахтар" — 69 очок (28 матчів), 65:19
  2. "Дніпро-1" — 64 (28), 60:24
  3. "Зоря" — 61 (28), 59:31
  4. "Динамо" — 56 (28), 47:24
  5. "Олександрія" — 43 (28), 42:37