Спортивна гімнастика: ЧС-2023

Спортивна гімнастика: ЧС-2023

"Потребуємо часу". Президент FIG пояснив відкладення рішення про повернення росіян та білорусів до змагань з гімнастики

"Потребуємо часу". Президент FIG пояснив відкладення рішення про повернення росіян та білорусів до змагань з гімнастики

"Потребуємо часу". Президент FIG пояснив відкладення рішення про повернення росіян та білорусів до змагань з гімнастики
Морінарі Ватанабе. Фото: FIG

Відсторонення атлетів з країн-агресорок залишатиметься чинним щонайменше до липня.

Президент Міжнародної федерації гімнастики (FIG) Морінарі Ватанабе пояснив відкладення рішення щодо повернення росіян та білорусів необхідністю розробити належні критерії нейтральності для місцевих спортсменів. Про це він розповів виданню Inside the Games.

У квітні 2023 року Ватанабе відвідав Київ, де заявив про свою підтримку участі незадіяних у війні атлетів РФ та Білорусі в міжнародних змаганнях.

"Президент Зеленський захищає український народ, як родину. Я теж захищаю всіх гімнастів світу, як сім'ю. Тому я вболіваю за українських гімнасток та захищаю право російських і білоруських гімнасток, які не беруть участі у війні, змагатися", — розповідав японський функціонер.

Утім, у травні після засідання виконкому організації в Туреччині FIG оголосила, що залишає усунення росіян та білорусів чинним. Переглянути це рішення можуть у липні, коли виконком збиратиметься на засідання у швейцарській Лозанні.

"Нас шокувало, що сталося саме так. Маємо ще два місяці спокійних тренувань, підготовки. Але як буде далі, не хочеться думати", — розповідала Суспільне Спорт лідерка збірної України з художньої гімнастики Єва Мелещук.

Рішення FIG також позначається на шансах російських та білоруських гімнасток кваліфікуватися на олімпійські турнірі 2024 року. Через відкладення рішення міжнародної федерації вони пропускають континентальні турніри та втрачають нагоду змагатися на чемпіонаті світу, де розігруватиметься значна частина олімпійських ліцензій.

Що каже президент FIG

Морінарі Ватанабе пояснив, що рішення було відкладено через опіку FIG над великою кількістю дисциплін. Вже це покладає на організацію більшу відповідальність за розробку належних критеріїв нейтралітету.

Водночас очільник FIG дав зрозуміти, що після вдосконалення критеріїв нейтралітету росіян та білорусів федерація, наймовірніше, допустить їх до подальших змагань, відповідно до оновлених рекомендацій Міжнародного олімпійського комітету.

"У нас вісім дисциплін. У всіх — різне керівництво, і ми мусимо розробити критерії нейтралітету, що підходить усім вісьмом", — розповів Ватанабе.

"Нам потрібен час. Ми не можемо вийти з критерієм нейтральності наступного дня. Тому потребуємо часу".

"Якщо сьогодні ми вирішимо щось одне, а завтра знадобиться інше рішення, це погано [позначиться] на атлетах. Саме тому за два місяці ми вирішимо, якими є ідеальні умови нейтралітету".

Що відомо

  • У травні збірна України з двома нагородами (однією — золотою) ввійшла до топ-5 медального заліку Євро-2023 з художньої гімнастики.
  • Виступ на Євро дозволив Україні отримати максимальну квоту спортсменок на чемпіонаті світу, який у серпні прийматиме іспанська Валенсія.
  • На ЧС-2023 з художньої гімнастики визначать долю 14 олімпійських ліцензій в особистих змаганнях та 5 — у групових.
На початок