Експершій ракетці світу Халеп висунули друге звинувачення в порушенні антидопінгових правил: в чому причина

Експершій ракетці світу Халеп висунули друге звинувачення в порушенні антидопінгових правил: в чому причина

Експершій ракетці світу Халеп висунули друге звинувачення в порушенні антидопінгових правил: в чому причина
. Фото: Jimmie48

Румунка відсторонена від змагань із жовтня минулого року.

Колишній першій ракетці світу Сімоні Халеп висунули друге звинувачення в порушенні антидопінгових правил. Про це оголосило ITIA, агентство з дотримання антидопінгових норм у тенісі.

Халеп залишається усуненою від змагань з жовтня минулого року, коли в пробі румунської тенісистки виявили заборонену речовину роксадустат. Останнім для Сімони залишається матч проти українки Дарії Снігур у першому раунді минулорічного US Open.

У квітні 2023-го Халеп розповідала, що слухання щодо її відсторонення мало відбутися цього місяця.

"ITF каже, що може його скасувати. Якщо вони це зроблять, буде майже вісім місяців від мого тимчасового усунення. Я гадаю, що це нечесно — проводити вісім місяців навіть без суду Трибуналу", — казала тенісистка в інтерв'ю порталу Tennis Majors.

Нове звинувачення проти Халеп

Цього разу ITIA зафіксувала невідповідності в біологічному паспорті Халеп. В організації називають нові ймовірні порушення "окремими" від минулорічної справи, через яку спортсменка досі залишається поза тенісом.

"Ми розуміємо, що сьогоднішній анонс додає складності вже гучній ситуації. Від початку цього процесу — як і будь-якого іншого в ITIA — ми докладаємо зусиль, аби взаємодіяти із [Сімоною Халеп] чуйним, ефективним і своєчасним чином", — розповіла старша директорка агентства Ніколь Сапстед.

В організації пояснили, яким чином виявляють невідповідності в біологічному паспорті спортсменів: до уваги беруться зміни параметрів крові вродовж періоду часу для визначення потенційних порушень антидопінгових правил.

Що може потенційно означати для чемпіонки Вімблдона нове звинувачення, в антидопінговій організації наразі не пояснюють.

Хто така Сімона Халеп

  • 31-річна румунська тенісистка.
  • Експерша ракетка світового рейтингу WTA. Вперше очолила залік у жовтні 2017 року.
  • Володарка 24 титулів на рівні WTA. Чемпіонка двох турнірів серії Грендслем: Ролан Гаррос (2018 року) та Вімблдона (2019).
На початок