"Скільки ще це триватиме?" Сімона Халеп - про розгляд допінгової справи та повернення до тенісу після усунення

"Скільки ще це триватиме?" Сімона Халеп - про розгляд допінгової справи та повернення до тенісу після усунення

"Скільки ще це триватиме?" Сімона Халеп - про розгляд допінгової справи та повернення до тенісу після усунення
. Сімона Халеп. Фото: Jimmie48

Останній професійний матч румунка провела ще у серпні минулого року.

Колишню першу ракетку світу Сімону Галеп відсторонили від змагань у жовтні минулого року. Румунська тенісистка здала позитивний допінг-тест — у пробі виявили заборонену речовину роксадустат.

На момент свого усунення Халеп посідала дев’яте місце у світовому рейтингу. Останній матч вона провела у серпні на US Open, програвши українці Дарії Снігур у першому раунді.

Саме на змаганнях у Нью-Йорку Халеп здала позитивний допінг-тест. Відтоді ведеться розслідування порушення Сімоною антидопінгових правил — у Міжнародному агентстві з доброчесності в тенісі (ITIA) запевняють, що “процес триває”.

Тим часом, Халеп надала інтерв’ю порталу Tennis Majors, в якому прокоментувала своє тимчасове усунення, а також розповіла, яким чином могла вжити заборонений препарат.

  • Про вживання заборонених речовин:

“Свідомо я не вживала жодних заборонених препаратів. Я підтримую чистий спорт і завжди виступала проти допінгу”.

“Завжди обережно перевіряла компоненти добавок, аби переконатися, що всі є затвердженими. На початку я гадки не мала, звідки взялася ця речовина. І я хотіла звернутися до експертів, щоб ті пояснили мені, як це сталося та звідки взялося. Ніколи про це не чула, тому не знала, як могла це вжити та як воно потрапило до мого аналізу. Після великого обсягу роботи вони визначили, що відбулося «забруднення» добавки, тому кількість [препарату] в моєму тілі була такою малою”.

“«Забруднення» — це коли компанія, що продає авторизовану добавку, припускається помилки, і в ній є дуже мала кількість речовини, якої там бути не має. Експерти багато працювали, аби знайти його причину”.

"У жовтні мене сповістили, що проба сечі від серпня була позитивною. Відтоді я пройшла 10 тестів поспіль — усі були негативними. Здавала одночасно кров та сечу".

  • Про подальше вирішення справи з допінгом:

"Наступний крок — слухання наприкінці травня. Але це дуже хитко — ITF каже, що може його скасувати. Якщо вони це зроблять, буде майже вісім місяців від мого тимчасового усунення. Я гадаю, що це не чесно — проводити вісім місяців навіть без суду Трибуналу. Емоційно увесь період був важкий, і я відчула потребу висловитися перед моїми прихильниками та всією публікою. Переконана, що вони дійсно хочуть знати, що відбувається та чому все займає так довго. Хотіла нічого не коментували, поки справу не буде вирішено, але це занадто важко".

"Минуло вже сім місяців після першого усунення, хоча всі докази я маю з грудня. Я не вимагаю особливого ставлення. Просто хочу, аби відбулися слухання. Скільки ще це триватиме?"
Халеп
Сімона Халеп виграла Вімблдон 2019 року. AP Photos
  • Про майбутнє в тенісі:

"Я дуже хочу знову зіграти — люблю цей спорт та бажаю знову боротися за великі титули. Я все життя заради цього працювала. Упродовж відсторонення я продовжувала грати — сподівалася, що справу буде вирішено. Було багато перенесень. Було нелегко залишатися зосередженою, але я доклала всіх зусиль та зберегла концентрацію на роботі й тренуваннях".

"Коли я повернуся, я хочу бути такою ж сильною, як була до — навіть сильніше, якщо це можливо. Працюю заради цього. І знаю, що буде мені буде нелегко — мине вісім місяців, відколи я провела останній офіційний матч, і був присутній увесь цей тиск через справу. Вірю, що якщо важко працюватиму, зможу знову зіграти на найвищому рівні".

"У цьому віці (31 року), дуже складно втрачати дні, тижні та місяці. Ти боїшся через [можливі] травми. Коли не граєш офіційні матчі, ризик збільшується. Коли час отак минає, складніше повернутися".

Хто така Сімона Халеп

  • 31-річна румунська тенісистка. Колишня перша ракетка світу.
  • Володарка 24 титулів на рівні WTA. Світовий рейтинг уперше очолила в жовтні 2017 року.
  • За кар'єру виграла два турніри серії Грендслем: Ролан Гаррос 2018 року та Вімблдон — 2019-го. Фіналістка Australian Open 2018 року.
  • Наразі Халеп — 26-та в одиночному світовому рейтингу WTA.
На початок