"Це низько". Дар'я Білодід – про допуск росіян до міжнародних турнірів з дзюдо у нейтральному статусі

"Це низько". Дар'я Білодід – про допуск росіян до міжнародних турнірів з дзюдо у нейтральному статусі

"Це низько". Дар'я Білодід – про допуск росіян до міжнародних турнірів з дзюдо у нейтральному статусі
Дар'я Білодід. Фото: Федерація дзюдо України

Таке рішення IJF прийняла перед стартом чемпіонату світу-2023.

Дзюдоїстка Дар'я Білодід висловилася стосовно допуску росіян та білорусів до змагань під егідою Міжнародної федерації дзюдо (IJF). Українка опублікувала допис з реакцією на це рішення у своєму Instagram.

Міжнародна федерація дзюдо допустила до турнірів атлетів з Росії та Білорусі у нейтральному статусі. Цьому передувала заява Міжнародного олімпійського комітету (МОК), який у березні рекомендував федераціям поновити у змаганнях росіян та білорусів.

Читайте також: "Як можна проявляти таку неповагу?" Дзюдоїст Богдан Ядов відреагував на рішення IJF повернути росіян до змагань

IJF оголосила про допуск російських та білоруських дзюдоїстів до міжнародних змагань у останній можливий день для подачі заявки на чемпіонат світу 2023 року. Тоді ж Росія подала список учасників турніру, серед яких щонайменше сім спортсменів мають військове звання та входять до ЦСКА.

Дар'я Білодід у своєму дописі написала, що допуск атлетів, які перебувають на контракті у збройних силах та МВС, суперечить рекомендаціям МОК. Окрім цього, участь росіян у чемпіонаті світу з дзюдо ставить під сумнів поїздку збірної України на змагання.

"Через тиждень починається чемпіонат світу в Катарі, на який українська збірна готувалася і планувала їхати. Але в останній день реєстрації на змагання на міжнародному сайті у заявках з'являються представники Росії – країни терориста. Але найцікавіше не це. Нещодавно Міжнародний олімпійський комітет надав рекомендації міжнародним спортивним федераціям і там було чітко написано, які спортсмени РФ не можуть приймати участі у змаганнях, а саме атлети, що перебувають на контракті у збройних силах та МВС Росії чи Білорусі. Але ж саме всі ті люди, які будуть виступати на чемпіонаті світу, – військовослужбовці. Ось так нонсенс, чи не правда?"

"Я вважаю, що допускати до міжнародних змагань військовослужбовців країни терориста, які кожен день вбивають українців, це неприпустимо. Це зовсім не про спортивні цінності. Це низько", – йдеться у пості Дар'ї Білодід.

Офіційного рішення стосовно участі збірної України у чемпіонаті світу з дзюдо у Катарі наразі немає. Однак у ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт тренер команди Віталій Дуброва розповів, що збірна готова бойкотувати змагання у разі допуску росіян та білорусів.

Хто така Дар'я Білодід

  • Дар'я Білодід – 22-річна українська дзюдоїстка з Києва.
  • Дворазова чемпіонка світу (2018, 2019) та чемпіонка Європи (2017) у ваговій категорії до 48 кг. Бронзова призерка Олімпіади-2020 у тій самій категорії.
  • Після переходу до категорії 57 кг здобула одну медаль – "бронзу" Грендслема в Парижі в лютому 2023 року.
Читайте також: "Радикальна міра, але потрібна". Тренер збірної України з дзюдо - про готовність бойкоту у разі повернення атлетів з РФ
На початок