Україна здобула перше "золото" у жіночій вільній боротьбі на Євро-2023

Україна здобула перше "золото" у жіночій вільній боротьбі на Євро-2023

Україна здобула перше "золото" у жіночій вільній боротьбі на Євро-2023
. UWW

Чемпіонкою стала українка Аліна Грушина-Акобія.

Україна здобула перше "золото" у жіночій вільній боротьбі на чемпіонаті Європи, що проходить у Загребі. Чемпіонкою у вазі до 57 кг стала Аліна Грушина-Акобія.

На чемпіонаті Європи розпочався другий день фіналів у жіночій вільній боротьбі. До нього Україна підходила з трьома срібними нагородами: Оксана Лівач (до 50 кг), Юлія Ткач-Остапчук (до 59 кг) та Алла Белінська (до 68 кг) поступилися у сутичках за "золото".

Читайте також: Україна здобула три медалі у перший день фіналів у жіночій вільній боротьбі на Євро-2023

У другий день фіналів Україна гарантувала собі дві медалі. Першою у сутичці за "золото" мала вийти Аліна Грушина-Акобія, яка виступає у вазі до 57 кг.

За "золото" Грушина-Акобія мала боротися з азербайджанською спортсменкою Жалою Алієвою - дебютанткою дорослих чемпіонатів Європи. На Євро-2023 серед борчинь U23 представниця Азербайджану здобула "бронзу", а за рік до цього стала чемпіонкою змагань у цій ваговій категорії.

У фіналі Грушина-Акобія змогла здобути переконливу перемогу над Алієвою. Вже з перших хвилин сутички українка здобула чотири очки та продовжувала атакувати суперницю.

Ключовими стали останні секунди першої 3-хвилинки. За рахунку 10:0 Грушина-Акобія змогла закінчити сутичку достроково, зробивши утримання.

Це перше "золото" України на чемпіонаті Європи-2023 саме у жіночій вільній боротьбі. І друге загалом: перед цим чемпіоном став Василь Михайлов (до 79 кг), який здобув першу золоту медаль для України у чоловічій вільній боротьбі за 10 років.

Читайте також: Україна провела найуспішніше Євро з вільної боротьби за 10 років: медальний залік

Усі медалі України на Євро-2023 з боротьби

  • "золото": Василь Михайлов (вільна боротьба, чоловіки, до 79 кг), Аліна Грушина-Акобія (вільна боротьба, жінки, до 57 кг)
  • "срібло": Оксана Лівач (вільна боротьба, жінки, до 50 кг), Юлія Ткач-Остапчук (вільна боротьба, жінки, до 59 кг), Алла Белінська (вільна боротьба, жінки, до 68 кг)
  • "бронза": Ерік Арушанян (вільна боротьба, чоловіки, до 65 кг), Ігор Никифорук (вільна боротьба, чоловіки, до 70 кг)

Хто така Аліна Грушина-Акобія

  • 23-річна українська борчиня, народилася в Полтавській області. Виступає у ваговій категорії до 57 кг.
  • Виборола путівку на Олімпіаду-2020 та мала змагатися у Токіо, однак випала буквально перед стартом турніру через травму. Тому на Олімпіаді не дебютувала.
  • Чотириразова медалістка чемпіонатів Європи: "срібло" у 2020 році, "бронза" у 2021-му та "золото" у 2022 та 2023 роках.
  • У 2021 році Грушина-Акобія також стала чемпіонкою світу та Європи серед юніорок (до 23 років).
На початок