ФІФА остаточно затвердила формат чемпіонату світу-2026

ФІФА остаточно затвердила формат чемпіонату світу-2026

Офiцiйно
ФІФА остаточно затвердила формат чемпіонату світу-2026
. AP Photos

В організації відмовилися від формату з групами із трьома командами.

ФІФА остаточно затвердила формат наступного чемпіонату світу з футболу, який відбудеться в 2026 році. Відповідне рішення було прийняте під час засідання організації в Руанді, про що повідомляється на офіційному сайті.

Чемпіонат світу-2026 вперше проходитиме у розширеному форматі - замість 32 збірних за кубок боротимуться 48. За рішенням ФІФА, вони будуть поділені на 12 груп по чотири команд.

До плей-оф вийдуть по дві найкращі збірні з кожної з груп, а також вісім найкращих команд, які посіли треті місця. Таким чином, стадія плей-оф розшириться з 16 збірних до 32 команд.

Рішення залишити групи по чотири команди призведе до того, що загальна кількість матчів на чемпіонаті світу-2026 зросте до 104. У разі проведення групового етапу турніру у форматі 16 збірних по три команди, їхня кількість була б меншою - 80.

Пояснюючи рішення, ФІФА звернула увагу одразу на кілька факторів, які брала у розрахунок: крім спортивної складової, в організації врахували добробут гравців, а також логістичні та комерційні питання. У Міжнародній федерації футболу вважають, що подібний формат чемпіонату світу "унеможливить ризик змов" між збірними, а також гарантує кожній з команд-учасниць щонайменше три матчі на турнірі.

Наступний чемпіонат світу з футболу відбудеться влітку 2026 року. Його вперше прийматимуть три країни - США, Мексика та Канада.

Що відомо про чемпіонат світу

  • У порівнянні з форматом ЧС-2022, представництво збірних від Африки (КАФ) зросте найбільше - на чотири команди. Для УЄФА кількість місць на ЧС-2026 зросте на три.
  • Першими трьома учасниками чемпіонату світу-2026 ФІФА затвердила США, Мексику та Канаду - господарів турніру.
  • Україна подала спільну заявку на проведення чемпіонату світу-2030 разом із Португалією та Іспанією. Однак, як повідомляло The Athletic, Україну можуть замінити в заявці на Марокко.
На початок