Біатлон: Кубок IBU
Біатлон: Кубок IBU
Україна фінішувала четвертою в естафеті серед дівчат на юніорському чемпіонаті світу з біатлону: результат

Україна фінішувала четвертою в естафеті серед дівчат на юніорському чемпіонаті світу з біатлону: результат

Україна фінішувала четвертою в естафеті серед дівчат на юніорському чемпіонаті світу з біатлону: результат
Pavlo Zarovetskyi / biathlon.com.ua

Найкраща швидкострільність не допомогла Україні завоювати медаль.

Юніорський чемпіонат світу з біатлону після індивідуальних гонок в обох вікових групах продовжується класичними естафетними гонками. Спершу - змагання проходять у віковій групі юнаків і дівчат, тоді - юніорів і юніорок. У молодшій віковій групі на дистанцію в естафеті ідуть по три учасники (учасниці), у старшій - по чотири.

У естафеті серед дівчат Україна була представлена командою у складі Олени Городної, Ксенії Приходько та Олександри Меркушиної. В індивідуальній гонці на цьому ж чемпіонаті світу українки фінішували: Меркушина - третьою, Городна - сьомою, а Приходько - 46-ю.

На першому етапі Городна використала одразу п'ять додаткових патронів, не була найшвидшою на дистанції (восьмий результат з сімнадцяти біатлоністок) і передала естафету шостою з відставанням в 1 хвилину 12 секунд.

На другому етапі Приходько використала лише один додатковий патрон, однак на другому і третьому колі програвала суперницям дуже багато на дистанції. Зрештою, на передачу естафети Ксенія прийшла шостою, але з відставанням в 2 хвилини 55 секунд. За швидкістю на своєму етапі Приходько була десятою, майже три хвилини програла найшвидшій за шість кілометрів.

На останньому етапі Олександра Меркушина намагалася ризикувати на стрільбі. На стрільбі лежачи вона відстрілялася з двома додатковими патронами і підняла команду на п'яте місце. Однак до третього місця було більше хвилини.

На стрільбі стоячи Італія (йшла другою), Норвегія (йшла третьою) та Чехія (йшла четвертою) "завалалися" через вітер. У італійки та норвежки - одне коло штрафу, у чешки - три. Олександра Меркушина знову стріляла швидко, але теж заробила одне коло штрафу. Вона відіграла ще одну позицію і піднялася на четверте місце, але дістати до медалей було неможливо. На своєму етапі Меркушина показала другий результат серед усіх біатлоністок.

Відтак, перемогу в естафеті серед дівчат здобула Німеччина, на подіумі - Італія та Норвегія, а Україна завершила естафету на четвертому місці.

Загалом в гонці Україна показала найкращу швидкострільність. Для порівняння, за цим показником українки випередили на 1 хвилину 18 секунд німкень. Однак на дистанції програвали значно більше секунд.

  • Естафета, дівчата
  1. Німеччина (1+11) 56:24.2
  2. Італія (3+11) +1:46.5
  3. Норвегія (1+11) +2:05.6
  4. Україна (1+11) +3:15.0
  5. Канада (2+11) +4:21.3
  6. Австрія (2+11) +4:21.5

Результати України на юніорському ЧС-2023

На початок