Україна виграла "бронзу" в юнацькій змішаній естафеті на юніорському чемпіонаті світу з біатлону: результат

Україна виграла "бронзу" в юнацькій змішаній естафеті на юніорському чемпіонаті світу з біатлону: результат

Україна виграла "бронзу" в юнацькій змішаній естафеті на юніорському чемпіонаті світу з біатлону: результат
Dmytro Yevenko / biathlon.com.ua

Це перша медаль України на юніорському чемпіонаті світу з 2019 року.

Юніорський чемпіонат світу - головна подія сезону на юніорському та юнацькому біатлонному рівні. У 2023 році світову першість приймає Казахстан, гонки проходять у Щучинську.

Відкривають програму чемпіонату світу змішані естафети. У перший змагальний день на дистанцію спершу вийшла юнацька вікова група. Україна у цій гонці була представлена у складі Олени Городної, Олександри Меркушиної, Богдана Борковського та Михайла Хміля. Це уперше на рівні юніорських чемпіонатів світу відбуваються змішані естафети.

Суспільне Спорт - ексклюзивний транслятор юніорського чемпіонату світу з біатлону в України. Дивіться усі гонки юніорської вікової групи на сайті Суспільне Спорт.

На першому етапі Олена Городна показала третій результат. Вона заробила одне коло штрафу, але була однією з найшвидших на дистанції, тому передала естафету третьою - 37 секунд відставання. Попереду були команди Італії та Німеччини.

На другому етапі Олександра Меркушина підняла Україну на друге місце, але відставання від лідера (Німеччина) збільшилося до 57 секунд. Україна на середині гонки йшла разом з Італією, водночас перевага над четвертим місцем складала більше однієї хвилини.

Усе суттєво змінилося на третьому етапі. На стрільбі лежачи Борковський заробив два кола штрафу, відстав від другого місця. Але на стрільбі стоячи помилилися інші фаворити гонки: німці пішли на три кола штрафу, італійці - на одне. Богдан впорався зі стрільбою з двома додатковими патронами і вийшов третім. Але передав естафету українець четвертим - Норвегія піднялася на третє місце! Водночас, від першого до четвертого місця (Італія - Німеччина - Норвегія - Україна) різниця склалада 14 секунд.

На останньому етапі Михайло Хміль не показував надвисокої швидкості, він зробив ставку на точну стрільбу - використав п'ять додаткових патронів, але обійшовся без штрифних кіл. Разом з тим, італієць на стрільбі лежачи пішов на два кола штрафу і викреслив свою команду з боротьби за медалі.

На останній стрільбі норвежець та німець не помилялися, а Хміль створив суттєвий гандикап від четвертого місця. Зрештою, Михайло Хміль фінішував третім - Україна завоювала "бронзу" в першій гонці юніорського чемпіонату світу. "Золото" виграла Норвегія, а "срібло" - Німеччина.

  • Юніорський ЧС-2023: змішана естафета (юнаки)
  1. Норвегія (3+17) 1:11:51.1
  2. Німеччина (5+16) +35.5
  3. Україна (3+16) +1:30.6
  4. Італія (3+18) +1:49.7
  5. Чехія (0+10) +2:28.0
  6. Фінляндія (0+13) +2:28.0

Що означає ця медаль України

  • Це дебютна змішана естафета на рівні юнацькому на чемпіонаті світу - Україна здобула "бронзу".
  • Це перша медаль для України на юніорському чемпіонаті світу з 2019 року, на останніх трьох турнірах українці нагород не здобували.
На початок