Легка атлетика: чемпіонат Європи
Легка атлетика: чемпіонат Європи
Україна перевиконала кількість нормативів на Євро-2023 зі стрибків у висоту: Ірина Геращенко – поза складом

Україна перевиконала кількість нормативів на Євро-2023 зі стрибків у висоту: Ірина Геращенко – поза складом

Україна перевиконала кількість нормативів на Євро-2023 зі стрибків у висоту: Ірина Геращенко – поза складом
. AP Photo/Gregory Bull

Поза турніром залишиться другий номер європейського рейтингу.

Чемпіонат Європи у приміщенні – головний старт зимового сезону 2023 року. Кваліфікаційний період на цей турнір тривав рік: з 20 лютого 2022 року до 19 лютого 2023 року. Враховувалися як старти у приміщенні, так і на відкритому повітрі.

За період відбору українські атлети виконали дев'ять нормативів на потрапляння на Євро-2023. Причому чотири з них – у жіночих стрибках у висоту.

Для гарантованого місця на чемпіонаті Європи стрибункам потрібно було стрибати на висоту 1.96 метра та вище. Ще у 2022 році цей результат підкорився Ярославі Магучіх та Ірині Геращенко (і неодноразово), а на останніх ліцензійних змаганнях у періоді відбору – чемпіонаті України у приміщенні – планка на 1.96 м підкорилася також Юлії Левченко та Катерині Табашник.

Читайте більше: Юлія Левченко виграла чемпіонат України зі стрибків у висоту з особистим рекордом сезону: результати

Загалом у Європі лише 11 стрибунок у висоту виконали норматив, з них четверо – українки. У жодної іншої країни нема більше однієї представниці з нормативом.

Ірина Геращенко, Юлія Левченко, Ярослава Магучіх та Катерина Табашник (зліва - направо)
Ірина Геращенко, Юлія Левченко, Ярослава Магучіх та Катерина Табашник (зліва - направо). Українські стрибунки у висоту з прапором, фото: European Athletics

Та згідно з регламентом чемпіонату Європи, максимальна квота для однієї країни в кожній дисципліні – три місця. Відтак, усі чотири українки не можуть потрапити на Євро у Стамбул.

Остаточний список збірної України ще не затверджений, однак згідно з порядком формування збірної на турніри поза Євро-2023 залишається Ірина Геращенко. Вона є другим номером європейського рейтингу стрибків у висоту, але, схоже, не потрапляє на турнір.

За яким принципом формується склад України на Євро-2023

Критерії та умови відбору до складу збірної на змагання 2023 року затверджені Федерацією легкої атлетики України. Основним відбірковим стартом був чемпіонат України у приміщенні.

До команди потрапляють:

  • "1-2 місця на відбіркових змаганнях, при виконанні умов відбору ЕA (виконання кваліфікаційного нормативу ЕA у визначений період або за прохідним місцем у світовому рейтингу WA)";
  • "За поданням ГТРГоловна тренерська рада до складу команди можуть бути включені атлети, які не зайняли 1-2 місця на відбіркових змаганнях, але виконали умови відбору ЕА".

На "відбірковому змаганні", тобто на чемпіонаті України, змагалися Юлія Левченко, Катерина Табашник та Ірина Геращенко.

Геращенко зайняла третє місце, тоді як Левченко та Табашник саме в Києві виконали кваліфікаційний норматив на Євро-2023, фінішували на 1-2 місці.

Також виконаний норматив є у Ярослави Магучіх, лідерки сезону у світі в стрибках у висоту, яка є першим номером світового рейтингу. Вона не змагалася на чемпіонаті України, але є чинною чемпіонкою Європи та світу у приміщенні. І, найімовірніше, займе третє місце у складі команди на Євро-2023 "за поданням ГТР".

Згідно з принципами формування складу команди на Євро-2023 у стрибках у висоту потрапляють: Ярослава Магучіх, Юлія Левченко та Катерина Табашник.

“Важко сказати, чи задоволена виступом. Ніби я дуже рада, але водночас дуже засмучена, що Ірі не вдалося відібратися. Дуже змішані відчуття через це”, – сказала у коментарі ФЛАУ Юлія Левченко після виступу на чемпіонаті України.

У змагальному зимовому сезоні 2023 року найкращий результат Геращенко (1.97 м) є п'ятим у світі, а Левченко та Табашник (1.96 м) тепер ділять сьому позицію.

Євро-2023 з легкої атлетики: що відомо

  • Чемпіонат Європи у приміщенні відбудеться з 2 до 5 березня у Стамбулі. Кваліфікація у жіночих стрибках у висоту відбудеться в четвер, 2 березня. А фінал – в неділю, 5 березня.
  • Україна ще ніколи не була представлена на великому турнірі у складі Магучіх, Левченко та Табашник. На Євро-2021 змагалися Магучіх ("золото"), Геращенко ("срібло") та Левченко (4-е місце).
  • Для Табашник Євро-2023 може стати першим великим турніром у складі України після Євро-2019 у приміщенні.
  • Хто виконав кваліфікаційні нормативи у складі України: Ярослава Магучіх, Юлія Левченко, Катерина Табашник, Ірина Геращенко (усі – стрибки у висоту), Марина Бех-Романчук (стрибок у довжину та потрійний стрибокМарина заявила, що не змагатиметься на Євро-2023.), Роман Кокошко (штовхання ядра), Андрій Проценко (стрибки у висоту), Станіслав Коваленко (біг на 60 м).
На початок