Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу
"Очікували більшого". Юрай Санітра прокоментував виступ України у масстарті на ЧС-2023 з біатлону

"Очікували більшого". Юрай Санітра прокоментував виступ України у масстарті на ЧС-2023 з біатлону

Ексклюзивно
"Очікували більшого". Юрай Санітра прокоментував виступ України у масстарті на ЧС-2023 з біатлону
. Фото: Dmytro Yevenko/Biathlon.com.ua

Ексклюзивний коментар Юрая Санітри для Суспільне Спорт після масстарту.

Чоловічий масстарт відкрив програму заключного змагального дня на чемпіонаті світу з біатлону. Після цієї гонки відбудеться жіночий масстарт, яким і завершиться турнір у німецькому Обергофі.

Заключну гонку чемпіонату світу у Обергофі чоловіча збірна проводила на тлі естафети, в якій команда показала третю найгіршу стрільбу в історії України на цьому рівні. Біатлоністи отримали шість штрафних кіл та стали 13-ми.

Читайте також: Україна показала третій найгірший результат за стрільбою в історії чоловічих естафет

У чоловічому масстарті Україну представляли два спортсмени - Дмитро Підручний та Антон Дудченко. Підручний забезпечив собі місце після п'ятого місця у спринті та восьмої позиції - у переслідуванні. Натомість Дудченко для місця у масстарті вистачило 41 очка.

Українці вийшли на старт, в якому загалом взяли участь 30 біатлоністів. На фініш Підручний та Дудченко прийшли 23-м та 25-м відповідно. Для України ця гонка стала останньою на ЧС-2023 з біатлону, після того як з жіночого масстарту через хворобу знялась Юлія Джима.

Після чоловічого масстарту у Обергофі старший тренер збірної України з біатлону Юрай Санітра дав ексклюзивний коментар для Суспільне Спорт. Тренер команди прокоментував результати Дмитра Підручного та Антона Дудченка у масстарті. Також Санітра зауважив відсутність у гонці Артема Тищенка, який візьме участь у Кубку IBU у Кенморі.

  • Про результат у масстарті та Дмитра Підручного

"Очікували трохи більше від цього старту. Але потрібно дивитися реально на наш чинний стан. Не буду говорити про Підручного, ще на самому початку виникла проблема, хтось зі спортсменів зламав йому палицю на ділянці стадіону, де вже не може стояти сервісмен. Отримав палицю після стрільби, практично 500 метрів пробіг з однією, втратив дуже багато. Що стосується його стрільби, то на першій стійці знову його почало трясти. Йому не вистачає сили в ногах, що потім відображається на стрільбі стоячи".

  • Про виступ Антона Дудченка

"Що стосується Антона [Дудченка], то вже багато стартів за останні три тижні. А ще другий фактор, який є не менш важливим - йому ця траса - м'яка та розбита - враховуючи його техніку та силу, яку він може використовувати - не підходить. Трохи втратив впевненість у стрільбі, немає ритму. Тож цей результат - адекватний нашому поточному стану".

  • Про Артема Тищенка

"Багато запитань, чому не стояв Тищенко - треба всім розуміти, що на нього розраховували на Кубок IBU у Кенморі. Це не готуватися два дні там, для забезпечення підготовки потрібно чимало коштів, тож ми вирішили ризикувати. Практично за півтори години перед стартом дізналися, що він може стартувати, але він у цей час був уже на півшляху до аеропорту у Франкфурті".

Читайте також: Артем Тищенко точно не стартуватиме в масстарті на чемпіонаті світу з біатлону. Він летітиме в Канаду

"Не можем розділити Тищенка на дві половинки, вирішили, що йому важливіше буде виїхати у Кенмор. Навіть якби [Швейцарія сказала щодо зняття Хартвега] - було б дуже важко вирішувати цю ситуацію. "Подарували", дивлюся, Стадлеру хороший результат. Упевнений, що Тищенко добре виконуватиме свою роль за океаном у Канаді, де нам потрібно втримати позицію у Кубку Націй IBU, і зробить дуже хороший результат. Там використовуватиме свою хорошу форму, яку показав на чемпіонаті світу".

Чемпіонат світу з біатлону: трансляція

Пряма трансляція усіх гонок чемпіонату світу - на сайті Суспільне Спорт та місцевих каналах Суспільного, а також частина гонок буде доступна на Радіо Промінь. Суспільне Спорт транслюватиме всі гонки на рівні чемпіонату світу з біатлону.

Дивитися біатлон онлайн можна на платформах Суспільного - ексклюзивного транслятора біатлону в Україні.

На початок