Україна показала третій найгірший результат за стрільбою в історії чоловічих естафет

Україна показала третій найгірший результат за стрільбою в історії чоловічих естафет

Ексклюзивно
Україна показала третій найгірший результат за стрільбою в історії чоловічих естафет
AP

На чемпіонаті світу 2023 року "синьо-жовта" четвірка пішла на шість кіл штрафу.

У німецькому Обергофі минула чоловіча естафета світової першості з біатлону. За підсумками гонки збірна України посіла 13-те місце.

Гонка проходила за складних погодних умов у Німеччині, через що багато біатлоністів зазнавали хиб на вогневих рубежах. Через сильні пориви вітру гонка опинилася під загрозою скасування, проте Міжнародний союз біатлоністів урешті вирішив проводити змагання у запланований час.

На дистанції Україну представляла четвірка Артема Прими, Дмитра Підручного, Богдана Цимбала й Антона Дудченка. Саме в такому порядку "синьо-жовті" виходили на чотири етапи гонки, переможцем якої стала збірна Франції.

Читайте також: Україна заробила шість кіл штрафу та фінішувала поза топ-10 в чоловічій естафеті на ЧС з біатлону, Норвегія не виграла

Як стріляли в естафеті біатлоністи збірної України

Стартову "лежку" Артем Прима пройшов без жодної хиби. Проте вже на своєму другому вогневому рубежі майже заробив коло штрафу, використавши три запасні патрони.

Успішно проминув свою першу стрільбу й Дмитро Підручний. Та вже на "стійці" українцю не допомогли й три запасні патрони - на дистанцію він повертався після проходження одразу чотирьох кіл штрафу. Збірна відтак опустила на 17-те проміжне місце у гонці.

Суспільне Спорт – ексклюзивний транслятор чемпіонату світу з біатлону в Україні. Дивіться усі гонки наживо тут.

Ще по одному колу штрафу на третьому й четвертому етапах заробили Богдан Цимбал та Антон Дудченко відповідно. В обох випадках українці йшли на додаткові метри дистанції після стрільби стоячи, успішно закривавши всі п'ять мішеней на двох "лежках" (у випадку з Цимбалом - за допомогою трьох додаткових патронів).

Відтак сумарно за складну естафету Україна використала 15 додаткових патронів та заробила шість кіл штрафу. Цей показник став одним з найгірших в історії чоловічої збірної у класичних естафетних гонках на рівні всіх турнірів.

Стрільба
Учасники естафети на стрільбі в Обергофі. AP Photos

Чотири попередні найгірші показники українців були встановлені на етапах Кубка світу в Німеччині та Австрії. Одразу три з них, як і цього разу, припали на трасу в Обергофі.

Найгірші показники стрільби України в чоловічих естафетах

  1. 2017/18: 9+19, Обергоф (Кубок світу, результат команди - 11-те місце)
  2. 2009/10: 6+20, Гохфільцен (Кубок світу, 20-те місце)
  3. 2022/23: 6+15, Обергоф (чемпіонат світу, 13-те місце)
  4. 2010/11: 5+14, Обергоф (Кубок світу, 4-те місце)
  5. 2018/19: 5+11, Обергоф (Кубок світу, дискваліфікація колових)

Як прокоментували стрільбу в збірній України

Тренер команди Юрай Санітра в коментарі для Суспільне Спорт пояснив провальну стрільбу Дмитра Підручного. Він стверджує: на показнику капітана збірної позначився вітер, що невчасно підвернувся українцеві на вогневому рубежі.

"[Підручний] не впорався абсолютно зі стрільбою. Треба було трохи раніше прийти на стрільбу, ще 20 секунд - не було вітру. А коли вони прийшли з Тарьєєм Бьо, був сильний порив. Дуже далекі промахи, думаю, що «ноги не тримали» Дмитра як треба", - розповів словак.

Пояснив ситуацію на стрільбищі й Богдан Цимбал. Він підкреслив непередбачуваність поривів вітру, що змінювалися впродовж змагального дня.

"Вітер то справа, то зліва. Я на лежці не міг зрозуміти, як правильніше стріляти - пристрілювався при одному вітру, потім він почався інший. І це було не так легко".

ЧС-2023 з біатлону: що відомо

  • Останньою командною гонкою на чемпіонаті світу стане класична жіноча естафета. Початок - о 16:00 за київським часом.
  • У складі жіночої четвірки "синьо-жовтих" безпосередньо в день гонки відбулася заміна. За станом здоров'я не бігтиме свій етап Юлія Джима.
  • В останній змагальний день чемпіонату світу в Обергофі 19 лютого відбудуться заключні масстарти серед чоловіків до жінок. Збірна України наразі залишається на турнірі без здобутих нагород.
На початок