Ілля Ковтун виграв три "золота" на першому старті сезону в італійській Серії А: результат

Ілля Ковтун виграв три "золота" на першому старті сезону в італійській Серії А: результат

Ексклюзивно
Ілля Ковтун виграв три "золота" на першому старті сезону в італійській Серії А: результат
. World Gymnastics Champs 2022/Simone Ferraro

Перший старт українського атлета у сезоні.

У Флоренції відбувся перший у 2023 році етап зі спортивної гімнастики у італійській Серії А. У змаганнях взяв участь український гімнаст Ілля Ковтун, який на турнірі представляв команду Palagym Palestra Ginnastica Ferrara.

Один з лідерів збірної України зі спортивної гімнастики Ілля Ковтун вперше в цьому році вийшов на старт. У 2022 році 19-річний українець здобув вісім медалей на етапах Кубка світу та Кубку виклику, а також став срібним призером чемпіонату Європи.

Читайте також: 19-річний Ілля Ковтун завоював "срібло" на чемпіонаті Європи-2022 на паралельних брусах: відео

Український атлет змагався на турнірі у Флоренції у чотирьох дисциплінах: махи на коні, кільцях, паралельних брусах та поперечині - не змагався лише у вільних вправах та опорному стрибку.

На турнірі в Італії Ковтуну вдалося стати найкращим на трьох з чотирьох снарядах. Не переміг український спортсмен лише у вправах на кільцях, де через помилку у першій спробі отримав 4.90 бала.

Як виступив Ілля Ковтун на першому старті року

 • Кінь - 14.350 балів - перемога
 • Кільця - 13.050 - 14-е місце
 • Паралельні бруси - 14.800 - перемога
 • Поперечина - 14.300 - перемога

Результати Ковтуна допомогли його команді посісти на турнірі четверте місце. Крім нього, участь у змаганнях взяв ще один українець - Петро Пахнюк. 31-річний гімнаст увійшов до складу команди Брешиї, яка на турнірі посіла шосте місце. Найкращим виступом Пахнюка стали вправи на паралельних брусах, за які він отримав 14.000 балів.

Як оцінила виступ Ковтуна його тренерка?

Особиста тренерка Іллі Ковтуна Ірина Надюк в ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт оцінила його результат, а також розповіла про подальші старти. Зокрема, тренерка звернула увагу на те, що до перших стартів гімнаст підходив із проблемами з плечем, які його турбують більше року.

Читайте також: "Після змагань зробимо обстеження". Ілля Ковтун – про виступ на чемпіонаті світу-2022 з гімнастики та травму плеча
 • Про виступ і результат в Італії

"Участю у змаганнях за наш італійський клуб Ілля розпочав свій сезон й достатньо вдало. Ілля серед усіх італійців показав найкращий результат на трьох приладах - кінь-махи, бруси, поперечина. Кільця - це далеко не наш вид гімнастичного багатоборства через антропомітричні дані Іллі та генетику.

Чому база на кільцях 4.9? Бо виконав не всю свою програму, адже у Іллі травмоване плече й з цією травмою ми боремося вже більше року. Так, наприклад, готувалися через біль й до чемпіонатів світу та Європи у 2022 році. Форма на старті сезону - чудова, треба врахувати, що є травма. Ілля дуже сильно перехворів на новорічні свята й потрібно було багато часу для його відновлення, реабілітації. Але в нього є бажання, запал і він активно тренується й працює над собою.

 • Про подальші старти
"Наступні старти у Іллі - за півтора тижня: розпочнуться ліцензійні етапи Кубку Світу (Німеччина, Катар, Азербайджан)".
 • Про складність програми на кільцях

"4.9 - це базова оцінка на кільцях, тобто, складність виконаної комбінації. А кінцеву оцінку на кільцях Ілля отримав 13.050 балів. Для нього це зовсім непогано, адже він - не Ігор Радівілов, котрий є спеціалістом саме на цьому виді. Ілля - багатоборець з певними лідируючими в нього снарядами".

Хто такий Ілля Ковтун

 • Ілля Ковтун - 19-річний спортсмен та учасник збірної України зі спортивної гімнастики.
 • На дорослому чемпіонаті Європи став срібний призером на паралельних брусах (Мюнхен-2022) та бронзовим - у багатоборстві (Базель-2021).
 • На чемпіонаті світу 2021 року у японському Кітакюсю став третім у багатоборстві.
 • Ковтун у 2021 році став учасником літній Олімпійських ігор у Токіо, де атлет став 11-м.
 • У 2021 році Ілля на четвертому етапі Кубка світового виклику 2021 року в словенському Копері успішно виконав елемент, який названо в його честь.
На початок