Біатлон: Кубок IBU
Біатлон: Кубок IBU
Анастасія Меркушина фінішувала сьомою у переслідуванні на чемпіонаті Європи, три українки – не стартували

Анастасія Меркушина фінішувала сьомою у переслідуванні на чемпіонаті Європи, три українки – не стартували

Анастасія Меркушина фінішувала сьомою у переслідуванні на чемпіонаті Європи, три українки – не стартували
Biathlon.com.ua / Dmytro Yevenko

Ще одна українка зняли як кругову.

Третій змагальний день чемпіонату Європи з біатлону - гонки переслідування. До цих перегонів потрапляли топ-60 найкращих за результатами спринту. У жіночу гонку потрапили усі п'ять українок, а Анастасія Меркушина стартувала першою як чемпіонка.

Щоправда, не всі українські біатлоністки пробігли переслідування. Ще у переддень гонки Олександр Кравченко, тренер збірної, у коментарі Суспільне Спорт сказав, що Юлія Джима та Олена Білосюк не стартуватимуть, а Анна Кривонос, ймовірно, пропустить гонку. Саме ці три атлетки зрештою й не вийшли на старт.

Читайте більше: Анастасія Меркушина – чемпіонка Європи з біатлону у спринті!

Тож з українок змагалися Анастасія Меркушина, яка стартувала першою, та Любов Кип'яченкова - 52-й номер на старті.

У Меркушиної фактично не було переваги над суперницями на початку гонки, і уже на першу стрільбу вона прийшла третьою. Шведський дует Тільди Йоганссон та Стіни Нільссон захопив лідерство, трохи позаду йшли Меркушина та Ванесса Гінц. На першій лежці схибила лише Гінц, інші чисто - шведки вийшли попереду, українка трохи далі.

На другому колі Анастасія понад 20 секунд програла за швидкістю, відпустила далеко уперед шведок, а на стрільбі схибила одного разу - вона опустилася на шосте місце. У шведського дуету була перевага в 30 секунд, а в боротьбі за медалі були також німкені Гротіан та Гінц, француженка Гігонна, українка Меркушина та норвежка Ердаль.

На третій стрільбі Нільссон схибила двічі, шведський дует лідерок моментально розпався. Уже з цього вогневого рубежу лідеркою з перевагою у понад 30 секунд вийшла саме Йоганссон. Меркушина відстрілялася чисто і піднялася на четверте місце.

На останню стрільба Йоганссон прийшла з перевагою у 40 секунд, але схибила двічі! Це відкрило шанси усім шести суперницям, серед яких була і Меркушина. Однак скористалася шансом лише 18-річна німкеня Селіна Гротіан, яка закрила усі мішені. І з останньої стрільбі вийшла з перевагою в 3 секунди над Йоганссон!

Усі інші біатлоністки схибили, у Меркушиної теж один промах. Українка вийшла на останнє коло п'ятою з відставанням у 20 секунд від дуету Гігонна та Гінц, які боролися за "бронзу".

На останньому колі Гротіан "відчепила" Йоганссон, а Гігонна розібралася з Гінц. Меркушину наздогнала та випередила Стіна Нільссон, а також представниця Молдови Аліна Стремоус. Тож "золото" здобула 18-річна німкеня Гротіан, "срібло" у Тільди Йоганссон, а "бронза" у Гілонне Гігонна.

Українка Анастасія Меркушина закінчила переслідування на сьомому місці. А Любов Кип'яченкова не закінчила гонку, її зняли як кругову після останнього вогневого рубежу.

 • Чемпіонат Європи з біатлону, жіноче переслідування: результати
 1. Селіна Гротіан (Німеччина, 0+0+1+0) 30:25.6
 2. Тільда Йоганссон (Швеція, 0+0+0+2) +17.6
 3. Гілонне Гігонна (Франція, 0+0+0+1) +23.6
 4. Ванесса Гінц (Німеччина, 1+0+0+1) +41.3
 5. Стіна Нільссон (Швеція, 0+0+2+2) +56.4
 6. Аліна Стремоус (Молдова, 1+0+0+1) +56.4
 7. Анастасія Меркушина (Україна, 0+1+0+1) +59.9

...

 • Любов Кип'яченкова (1+3+3+1) - не фінішувала
 • Анна Кривонос - не стартувала
 • Юлія Джима - не стартувала
 • Олена Білосюк - не стартувала
Читайте також: "Було важливо відчути силу". Анастасія Меркушина - про дебютне "золото" на Євро та настрій на наступні старти
На початок