Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу
"Відчував, що не буде гарного результату". Прима - про самопочуття та висоту на шостому етапі Кубка світу з біатлону

"Відчував, що не буде гарного результату". Прима - про самопочуття та висоту на шостому етапі Кубка світу з біатлону

Ексклюзивно
"Відчував, що не буде гарного результату". Прима - про самопочуття та висоту на шостому етапі Кубка світу з біатлону
Getty Images

Ексклюзивний коментар лідера збірної України для Суспільне Спорт.

Чоловіча спринтерська гонка стала другим стартом шостого етапу Кубка світу з біатлону сезону 2022/23. Він проходить в італійському Антгольці на висоті 1030 метрів над рівнем моря.

У чоловічому спринті у Антгольці Україна була представлена п'ятьма спортсменами. До складу збірної України на цьому старті увійшли Артем Прима, Антон Дудченко, Тарас Лесюк, Денис Насико та Артем Тищенко.

Попри те, що лише Артем Прима потрапив до залікової зони першої гонки етапу у Антгольці, четверо українців відібрались до гонки переслідування. До неї не потрапив лише Артем Тищенко.

Читайте також: Один українець - у заліковій зоні чоловічого спринту Кубка світу з біатлону в Антгольці: результати гонки

Артем Прима став 31-м у чоловічому спринті шостого етапу. Цей результат дозволив біатлоністу вийти на 34-те місце у загальному рейтингу Кубка світу поточного сезону. Таким чином, він обійшов Антона Дудченка і наразі займає в цьому рейтингу найвище місце серед українців.

Після завершення гонки у Антгольці Артем Прима дав ексклюзивний коментар Суспільне Спорт.

Що сказав Артем Прима

  • Про висоту у Антгольці

"Що стосується висоти - не сказав би, що вона мені дуже заважала. Після хвороби приїхав до Поклюки, там теж була висота. Потім з Антоном переїхали на маленький збір до Обертілліаху, там також були гори. Ми тільки на один день спустилися у Рупольдинг, пробігли естафету, і назад повернулися до Обертілліаха. І ось переїхали до Антгольца. Що стосується мене, то сказати, що сильно [вплинули] гори - вони мені не заважають. Трохи вище в Антгольці, ніж в Обертілліаху, але тим паче вже до цього були гори, тож питань до цього немає".

Читайте також: "Можливо, вплинула висота". Дудченко прокоментував виступ у спринті шостого етапу Кубка світу з біатлону в Антгольці
  • Про своє самопочуття

"Самопочуття - можу одне сказати, що дійсно було важко, далеко від своїх якихось середніх чи добрих кондицій. Десь близько місяця у мене не було стартів, якщо не брати Рупольдинг, один старт естафети. Це така пауза велика для спортсмена. Якщо всі хлопці більше в обоймі, у них гонка одна за одною, два-три дні перерви і наступний етап, то ти вже вкотився і працюєш на максимумі, твій організм розуміє, що і як буде. А тут таке - тренувалися, готувалися до старту, звісно. Але тренування - це одне, а старт - зовсім інше. Треба ще пробігти 2-3-4 старти, щоб вибігти на якісь середні кондиції, і потім додавати, щоб виходити на якийсь пік форми".

Читайте також: Україна показала найкращий результат сезону Кубка світу з біатлону в чоловічій естафеті: результати гонки в Рупольдингу
  • Про чемпіонат Європи з біатлону

"Чемпіонат Європи допоможе вийти на пік форми перед чемпіонатом світу? Ну так, але я сподіваюся, що і Антгольц допоможе, я тут хочу бігти всі старти. І після трьох стартів я маю почуватися набагато ліпше, ніж перед першим. І потім вже побачимо, як буде на Європі. Там теж велика програма, треба виступати, один з головних стартів сезону - чемпіонат Європи та чемпіонат світу, тому будемо готуватися. Тому зараз фокус на ці змагання і будемо намагатися показувати результати. Сподіваюся, що на Європі вже підійду в якомусь середньому становищі і вже там потроху будем намагатися додавати".

Читайте також: Чоловіча збірна України з біатлону найсильнішим складом виступить на чемпіонаті Європи: хто у заявці
  • Про результати спринтерської гонки у Антгольці

"Результат у спринті? Я був засмучений програшем [по дистанції]. Він великий, але те, що я відчував по дистанції - був важким, не таким різким, затягнуті були рухи на лижах. Тобто я відчував, що не буде жодного гарного результату. Біг та терпів до кінця, але скільки років у спорті - розумів, у яких кондиціях знаходжуся наразі. Був розчарований таким програшем, але після такої перерви 31-е місце з одним промахом - більш-менш середній результат. Був би 0 - можна було б боротися за якесь 22-е місце, треба дивитися роздруківку. Але в принципі в горах, я знаю, як і всі інші спортсмени та тренери, що тут дуже важко стріляти стоячи - саме в Антгольці. Тут специфічний підхід до вогневого рубежу з підйому. І зважаючи, що спринт, з одним колом штрафу, можу бути задоволений. Далі персьют, буду налаштовуватися, треба робити кроки вперед".

Що далі в Антгольці

  • 21 січня (субота), 14:00. Переслідування, жінки (10 км)
  • 21 січня (субота), 16:00. Переслідування, чоловіки (12.5 км)
  • 22 січня (неділя), 12:45. Естафета, жінки
  • 22 січня (неділя), 15:30. Естафета, чоловіки
Суспільне Спорт – ексклюзивний транслятор Кубка світу з біатлону. Дивіться всі гонки сезону наживо на сайті Суспільне Спорт – тут.
На початок