"Те, що не зробив Гітлер - робить ваш президент". Усик емоційно звернувся до росіян через війну в Україні

"Те, що не зробив Гітлер - робить ваш президент". Усик емоційно звернувся до росіян через війну в Україні

"Те, що не зробив Гітлер - робить ваш президент". Усик емоційно звернувся до росіян через війну в Україні
Олександр Усик, фото: AP Photos

Перше велике звернення українського чемпіона світу з боксу через повномасштабне вторгнення РФ.

Олександр Усик з перших днів повномасштабного вторгнення Росії в Україну висловив активну позицію. Спочатку боксер вступив у лави територіальної оборони, однак у березні виїхав з України для підготовки до титульного захисту проти Ентоні Джошуа.

За кордоном Усик неодноразово відзначав, що продовжує битися для України. У серпні український боксер здобув перемогу і тепер очікує на наступний поєдинок, яким має стати об'єднання поясів з Тайсоном Ф'юрі.

Читайте також: IBF звільнила Усика від проведення обов'язкового поєдинку з Філіпом Хрґовичем: що це означає для бою українця з Ф'юрі

На початку 2023 року Усик вирішив зробити велике відеозвернення на своїй сторінці в Instagram. У ньому боксер звернувся до росіян через повномасштабне вторгнення, яке триває вже майже 11 місяців.

Усик вирішив відповісти на всі актуальні питання щодо його ставлення до української православної церкви, а також про повномасштабне вторгнення Росії. Про війну український боксер висловився категорично, порівнявши РФ з Третім рейхом, а її президента Владіміра Путіна - з Адольфом Гітлером.

Що сказав Олександр Усик

"Багато питань щодо того, що я зрадник своєї церкви, віри та бога. Мене не цікавлять ці питання, але багато людей просять мене, щоб я сказав слово. Я залишаюся вірним українській православній церкві і її очільнику митрополиту Онуфрію. І ще хочу сказати, щоб наша українська православна церква очистилася від тих негідників, які в ній є. Це не священники, а люди, які приїхали працювати за настановою ворога - Російської Федерації. РФ - це ворог України.

Так, ви чудово чуєте і бачите мене. Це ворог, який хоче вбити всіх людей у світі. Подивіться: на їхніх каналах кажуть, що вони вдарять по Франції, Польщі, Великій Британії. Вони залякують народ та кажуть, що потраплять до раю. Восьма заповідь - не вбий. І немає ніякої священної війни чи очищення. Є війна, яку ви розв'язали 24 лютого 2022 року. Напали на Україну з приводом "захисту" якихось росіян. Так само ви напали на Чехословаччину багато років тому, приїхали в інші міста, до Грузії. Ви завжди приїжджаєте, щоб "захищати". Але ви не захищаєте росіян всередині самої Росії. Не захищаєте ніяк.

Ви боретеся з фашизмом та нацизмом, якого немає. Ви - Третій Рейх у яскравому його прояві. Те, що не зробив Гітлер - робить ваш президент. Уявляєте?

Хочу ще сказати, що люди, які підписані на мене та пишуть всіляке лайно "який я зрадник", "США дали тобі гроші". Ви можете думати все, що завгодно, оскільки для вас це є правда. Але це ваша правда, яку ви говорите, або ту, яку хочете знати. Ви живете у цій правді і продовжуватимете якийсь час.

Хто давав обіцянку гарантувати [територіальну] цілісність, коли віддавали ядерну зброю? Не виконали ж обіцянку. Як з вами можна говорити, якщо ви такі балаболи, якщо ви конкретні брехуни, що брешуть всьому світу і передусім своєму народу. І ви всі живете в цій брехні. Хочете жити в брехні - живіть, ми не хочемо. Ми хочемо зростати, розвиватися, жити, а не існувати, як робите ви.

Я нарешті висловлюся. Стільки часу сидів та думав: "Не треба цього робити". Що треба промовчати. Але зараз я висловився, тому що це повна правда. І ті люди, які пишуть мені, зокрема громадяни моєї країни, що я зрадив - я зрадив лише вас за вашими словами, але нікого більше.

Ось такі справи. Тому валіть у свій "оркостан", не треба нікого захищати, ми самі себе захистимо, виберемо президента. І ще одне: підтримуючи президента, свою країну, армію, людей - не значить "продався". Це означає, що ти здорова людина, яка любить свою країну, підтримує свій народ, обираючи президента, ми по-справжньому голосуємо. Четверте - нам не треба нам ваша допомога, і п'яте - додому до себе. Де озер, болот, ще куди - не знаю. Їдьте тоді, куди хочете. За мною [показав на прапор України] - колір нашої свободи та сили. Це наш прапор України, де верхня частина - небо, а нижня - хліб. Ми живемо з богу, і ми не нападали. Згадайте, в якому році німці - Гітлер - напали на Радянський Союз, і що з ними було. Ви зробили те саме: напали на іншу країну. "Захисники х**ові". Україна переможе, вона вже перемагає".

Останні новини про повномасштабне вторгнення РФ в Україну

На початок