"Присутність росіян може викликати протести". CAS відхилив апеляцію російських клубів щодо дискваліфікації з єврокубків

"Присутність росіян може викликати протести". CAS відхилив апеляцію російських клубів щодо дискваліфікації з єврокубків

"Присутність росіян може викликати протести". CAS відхилив апеляцію російських клубів щодо дискваліфікації з єврокубків
. AP

Це уже третя апеляція російських клубів у Спортивному арбітражному суді.

Спортивний арбітражний суд (CAS) відхилив апеляцію російських чотирьох єклубів стосовно дискваліфікації із міжнародних змагань. Відповідне рішення розміщене на сайті суду.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Спілка європейських футбольних асоціацій (УЄФА) відсторонила російські клуби від виступів у єврокубках на сезон 2022/23. Цьому рішенню передувала дискваліфікація ФІФА, яка заборонила Росії приймати участь у плей-оф відбору на ЧС-2022 з футболу.

У травні 2022 року чотири російських клуби - "Сочі", "Зеніт", ЦСКА та "Динамо" Москва - подали ряд позовів, поскаржившись на рішення УЄФА, а РФС намагався скасувати рішення ФІФА та УЄФА. Утім, CAS залишив усі початкові рішення про відсторонення росіян в силі.

Влітку 2022 року Спортивний арбітражний суд знову відхилив апеляцію російський клубів щодо дискваліфікації. Таким чином, CAS на початку 2023 року втретє погодився з усіма рішеннями УЄФА щодо дискваліфікації російських клубів.

Як CAS пояснив відхилення чергових апеляцій російських клубів?

Спортивний арбітражний суд надав обґрунтування свого рішення у заключенні. CAS посилається на безпекову ситуацію в міжнародному футболі, що була спричинена невиправданою агресією Росії.

"Справа не у військовому конфлікті, а у надзвичайних та безпрецедентних наслідках, які він викликав: у повному засудженні військового конфлікту, реакції спортивної спільноти на конфлікт, введенні санкцій та заборон на в'їзд до Росії. Присутність російських осіб на міжнародній арені може викликати протести та перерости в насильство".

"Оскаржуване рішення [щодо дискваліфікації російських клубів] було обґрунтованим та пропорційним. Воно було необхідним для безпечного, надійного та впорядкованого проведення міжнародних футбольних заходів для зацікавлених сторін європейського футболу".

"Група експертів нагадує, що рішення про відсторонення є тимчасовим, і що "російські збірні та клуби відсторонені від участі в змаганнях УЄФА до подальшого повідомлення". Панель дуже сподівається, в інтересах усієї європейської футбольної спільноти, що обставини розвиватимуться таким чином, що рішення про відсторонення буде належним чином скасоване, а РФС та російські клуби будуть поновлені у клубних змаганнях УЄФА".

Що відомо

  • Російські клуби не взяли участь в єврокубкових турнірах сезону 2022/23. Таким чином, за нього Росія отримає найнижчий коефіцієнт у таблицю за останні п'ять років: для чоловіків він складатиме 4.333, для жінок - 1.750.
  • Національна збірна Росії залишається відстороненою від поточного розіграшу Ліги націй УЄФА. Також збірна Росії з футболу не зможе виступити на чемпіонаті Європи 2024 року з футболу.
Читайте також: УЄФА відсторонив збірну Росії від участі в Євро-2024
  • У вересні 2022 року Росія вимагала від УЄФА дискваліфікувати головного тренера збірної України Олександра Петракова через його слова про війну, назвавши їх "дискримінацією росіян".
На початок