Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу
"Невідомо, скільки триватиме ця війна". Біатлоніст Самуельссон не підтримав Баха щодо можливості повернення РФ

"Невідомо, скільки триватиме ця війна". Біатлоніст Самуельссон не підтримав Баха щодо можливості повернення РФ

"Невідомо, скільки триватиме ця війна". Біатлоніст Самуельссон не підтримав Баха щодо можливості повернення РФ
. AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Швед назвав можливе повернення росіян у спорт несправедливим.

Переможець Олімпіади в Пхьончхані у естафеті Себастьян Самуельссон виступив проти зняття санкцій з російських спортсменів. Про це шведський біатлоніст заявив, коментуючи слова віце-президентки Всесвітньої асоціації олімпійців Пернілли Віберг.

Пернілла Віберг - дворазова олімпійська чемпіонка зі Швеції у гірськолижній комбінації та гігантському слаломі. Нещодавно шведська гірськолижниця сказала, що з самого початку не підтримує рекомендацію МОК щодо відсторонення російських та білоруських спортсменів.

Читайте також: "Не час знімати санкції". МОК не збирається знімати відсторонення з російських та білоруських атлетів

"Ми чітко сказали, що не згодні з олімпійським рухом, який тоді вважав, що треба виключити спортсменів з окремих країн. Нам довелось йти проти всіх. Зараз наша позиція не змінилась", - сказала Віберг у інтерв'ю шведському медіа.

Себастьян Самуельссон на ці слова відреагував незгодою, адже якби російські та білоруські спортсмени мали змогу змагатись, то вони б отримали перевагу над представниками України, які не мають змоги повноцінно тренуватись.

"Я бачив, що Пернілла це сказала, і був дуже здивований. Коли майже рік тому почалася війна, я не думав, що відсторонять Росію та Білорусь від спорту. Але коли ви бачите, як російські активісти використовували мікст-зону та ЗМІ, щоб просувати пропаганду, то це переконання відходить на задній план".

"У той же час у нас є українська команда, яка ледве тренується, тому що на батьківщині йде війна, а потім доведеться протистояти росіянам, я думаю, це було б дуже дивно", - сказав Самуельссон.

При цьому шведський біатлоніст вважає, що спорт повинен знайти рішення на випадок, якщо війна Росії в Україні затягнеться на 10-15 років.

"Так як зараз складається ситуація, для мене очевидно, що їх [росіян і білорусів] не варто повертати. Але невідомо, скільки триватиме ця війна, якщо вона триватиме 10-15 років, то рано чи пізно ми повинні думати про те, як ми можемо підготуватися до того, що вони можуть повернутися у спорт. Думаю, що зараз вести цю дискусію ще зарано. Ми бачимо жорсткі санкції в інших сферах, і тоді само собою зрозуміло, що спорт також повинен взяти на себе відповідальність".

Це не перше висловлювання Самуельссона щодо відсторонення російських та білоруських спортсменів. Перед початком біатлонного сезону швед відреагував на позицію президента Міжнародного олімпійського комітету Томаса Баха, який запропонував допускати на турніри атлетів "незалежно від політичних конфліктів". Тоді Себастьян Самуельссон назвав очільника МОК "найкращим другом росіян".

Хто такий Себастьян Самуельссон

  • Себастьян Самуельссон - 25-річний шведський біатлоніст.
  • На етапах Кубка світу Самуельссон почав виступати з сезону 2016/17. Найкращий результат на цьому рівні - перемоги у спринті та гонці переслідування.
  • У 2018 році шведський біатлоніст став переможцем на зимовій Олімпіаді у естафеті та срібним призером у гонці переслідування.
  • У поточному сезоні Кубка світу з біатлону Себастьян Самуельссон займає 12-те місце в загальному рейтингу, набравши у чотирьох етапах 303 очки.
Суспільне Спорт – ексклюзивний транслятор Кубка світу з біатлону. Дивіться всі гонки сезону наживо на сайті Суспільне Спорт – тут.

Що відомо

  • У вересні 2022 року Міжнародний союз біатлоністів (IBU) продовжив термін дії відсторонення РФ та Білорусі від змагань на невизначений термін.
  • "У Росії війна і спорт тісно пов'язані". Норвезькі біатлоністи - про нагородження атлетів в РФ в умовах війни.
  • Міжнародна федерація лижного спорту розглядає можливість повернення до змагань спортсменів РФ та Білорусі.
На початок