Тест: чемпіонат 1

Тест: чемпіонат 1

Чому до матчу Англія - Іран додали "аномальні" 24 хвилини доданого часу: пояснення голови арбітрів ФІФА

Чому до матчу Англія - Іран додали "аномальні" 24 хвилини доданого часу: пояснення голови арбітрів ФІФА

Чому до матчу Англія - Іран додали "аномальні" 24 хвилини доданого часу: пояснення голови арбітрів ФІФА
Getty Images

П'єрлуїджі Колліна наголосив, що подібні випадки можуть спостерігатися і під час інших матчів чемпіонату світу-2022.

На мундіалі в Катарі відбулися вже два змагальні дні. За їхніми підсумками визначилися проміжні лідери в групах А та В.

Групу В ЧС-2022 одноосібно очолила збірна Англії. У стартовому матчі англійці розгромили команду Ірану з рахунком 6:2.

Саме під час гри Англія - Іран була помітна перша "часова аномалія": головний арбітр зустрічі Рафаел Клаус додав до першого та другого тайму 24 хвилини (у стартові 45 хвилин важкої травми зазнав голкіпер іранців Аліреза Бейраванд), тоді як через зупинки команди взагалі переграли 27.

Згодом подібне повторилося і в наступних поєдинках ЧС-2022, внаслідок чого за другий змагальний день у трьох матчах переграли майже 50 хвилин.

  • Катар - Еквадор: 10 хвилин (5+5)
  • Англія - Іран: 24 хвилини (14+10)
  • Сенегал - Нідерланди: 10 хвилин (2+8)
  • США - Вельс: 13 хвилин (4+9)

Чому арбітри додають стільки часу до основного у матчах?

У кожному з поєдинків чемпіонату світу відбулися події, які затримували хід гри. Зокрема, у грі Англія - Іран, крім травми Алірези Бейраванда, якому кілька хвилин надавали допомогу на полі, також перевіряли за допомогою VAR пенальті у ворота збірної Англії наприкінці гри.

Попри це, кількість доданого часу до основного у стартових поєдинках ЧС-2022 стала аномальною. Колишній арбітр П'єрлуїджі Колліна, який наразі є очільником комітету арбітрів ФІФА, пояснив, що через подібне збірні вже проходили на попередньому мундіалі. І попередив, що таку кількість доданих хвилин до матчу варто очікувати й в наступних поєдинках турніру.

"Ми сказали всім, щоб вони не дивувалися тому, якщо побачать четвертого арбітра, який підіймає табло з великим числом - шість, сім чи навіть вісім хвилин. Якщо ви хочете більше активного часу, потрібно бути готовим до того, щоб бачити таку кількість доданих хвилин. Подумайте лише, якщо у матчі було забито три голи. Святкування, зазвичай, займають одну-півтори хвилини, тому коли забили три м'ячі, то втрачаєш 5-6 хвилин.

Що ми справді прагнемо - так це точно вирахувати доданий час наприкінці кожного з таймів. Четвертий арбітр на це здатний, ми успішно з цим впоралися на ЧС-2018 і очікуємо на те саме в Катарі. Проте зараз я не кажу про втручання VAR, це дещо інше, і воно обраховується інакше", - сказав Колліна в коментарі ESPN.

Що відомо

  • Завдяки доданому часу у матчі Англія - Іран було оновлено рекорд з найбільш пізнім голом на мундіалях. Його автором став іранець Мехді Таремі, який реалізував пенальті на 90+13 хвилині гри.
  • У наступному ж матчі після Англія - Іран півзахисник Нідерландів Деві Классен забив Сенегалу другий найбільш пізній гол в історії чемпіонатів світу за останні 56 років - на 90+8 хвилині.
Читайте також: На чемпіонаті світу-2022 забили два найбільш пізні голи за останні 56 років на мундіалях, один побив абсолютний рекорд
  • На старті чемпіонату світу-2022 дебютувала напівавтоматична система визначення офсайдів. Вже на третій хвилині гри Катар - Еквадор вона скасувала гол форварда південноамериканської команди Еннера Валенсії.
На початок