Нестор Шуфрич та Григорій Суркіс покинули склад Національного олімпійського комітету

Нестор Шуфрич та Григорій Суркіс покинули склад Національного олімпійського комітету

Оновлено
Нестор Шуфрич та Григорій Суркіс покинули склад Національного олімпійського комітету
. Нестор Шуфрич. Фото: Пресслужба Нестора Шуфрича

Услід за Андрієм Шевченком і Андрієм Павелком з НОК пішли ще двоє членів нової команди.

Народні депутати від забороненої в Україні партії "ОПЗЖ" Григорій Суркіс та Нестор Шуфрич, написали заяви про вихід зі складу Національного олімпійського комітету. Про це в ефірі телеканалу "Київ" повідомив новий очільник НОК і міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт. Також інформацію вже підтвердила пресслужба НОК на офіційному сайті комітету.

Суркіс і Шуфрич увійшли до складу нової команди НОК, який 17 листопада очолив Гутцайт. На виборах міністр переміг Жана Беленюка та Ігоря Малинського.

Читайте також: Вадим Гутцайт виграв вибори на пост президента НОК України

До цього про рішення покинути НОК заявив ексфутболіст і тренер Андрій Шевченко, що, за словами Гутцайта, "не стало для нього сюрпризом". Про призупинення повноважень також повідомив президент Української асоціації футболу Андрій Павелко.

Що відомо про звільнення Шуфрича та Суркіса

Гутцайт пояснив, що Шуфрич і Суркіс, який був віцепрезидентом НОК за попереднього президента Сергія Бубки, потрапили до складу як делегати від федерацій та люди, "які розвивають спорт в Україні".

"НОК є громадською організацією, до якої за квотами входять 170 осіб, – сказав Гутцайт. – Це видатні атлети, олімпійці, представники федерацій, обласних відділень НОК, громадяни, які розвивають спорт. І, згідно з олімпійською хартією та статуту, більшість членів НОК – представники федерації: по двоє від кожної.

Федерація стрільби з луку – незалежна федерація, яка делегувала від себе Нестора Шуфрича та призерку Олімпійських ігор Олену Садовничу до НОК за обов'язковою квотою від федерацій. А пан Суркіс був обраний до складу НОК, згідно з його заявою, за квотою "громадяни, що розвивають спорт в Україні". За його обрання проголосували 99 зі 114 членів. Тобто вибори проходили демократично, і ми живемо в демократичній державі, за що воюємо".

Утім, як повідомив Гутцайт, Шуфрич і Суркіс написали заяви про вихід зі складу НОК. "Ми припиняємо членства у НОК і пана Шуфрича, і пана Суркіса, – заявив президент комітету. – Сподіваюся, це питання буде зняте".

Щодо Шевченка, Гутцайт планує зустрітися з ним та обговорити подальшу співпрацю, зважаючи на вихід Суркіса та Шуфрича з НОК.

Читайте також: "Мусимо бути гідними їх". Андрій Шевченко оголосив про вихід зі складу членів НОК: чому він це зробив

"Ми спілкувалися з ним, – додав Гутцайт. – Він сказав мені те, про що написав. Але вже потім я його набрав, коли він опублікував свої думки щодо виходу. Я йому сказав, що вже написані листи про вихід з НОК паном Суркісом та Шуфричем. Домовилися з ним про зустріч на наступному тижні щодо того, як нам далі працювати".

Заміну для Суркіса та Шуфрича НОК наразі не планує. "Непотрібно нікого шукати, – пояснив Гутцайт. – Вони не на керівних посадах, просто у членах НОК. Це 170 членів. Виконком, який керує Олімпійським комітетом, та президент – це 21 особа. Суркіс і Шуфрич не входять до виконкому, а просто члени Олімпійського комітету. Вони написали листи, і ми просто виводимо їх зі списку членів НОК".

Що відомо

  • Сергій Бубка був незмінним президентом НОК України з 2005 року, коли став четвертим очільником організації за незалежності Україні.
  • Перед виборами Гутцайт заявив, що в разі обрання не планує поєднувати роботу в міністерстві з посадою президента НОК.
  • За тиждень до виборів Беленюк викликав Гутцайта на публічні дебати, проте позитивної відповіді з боку іншого претендента на посаду не отримав. Також Беленюк звинуватив комітет в "абсолютній непрозорості" напередодні виборів.
  • НОК України затвердив нових віцепрезидентів та членів комітету на 2022-2026 роки: хто ввійшов до складу команди.
Читайте також: НОК України затвердив віцепрезидентів й членів комітету. Серед них Андрій Шевченко, Нестор Шуфрич й Григорій Суркіс
На початок