Українка Марія Гангур стала абсолютною чемпіонкою Європи з важкої атлетики серед молоді

Українка Марія Гангур стала абсолютною чемпіонкою Європи з важкої атлетики серед молоді

Українка Марія Гангур стала абсолютною чемпіонкою Європи з важкої атлетики серед молоді
Федерація важкої атлетики України

Цьогорічна чемпіонка Європи здобула максимальний результат у категорії до 64 кг.

Збірна України здобула друге "велике золото" на чемпіонаті Європи з важкої атлетики серед спортсменів U23. Максимального успіху у ваговій категорії до 64 кг досягла Марія Гангур.

Першою абсолютною чемпіонкою Європи з України на змаганнях в албанському Дурресі раніше стала Каміла Конотоп. Представниця Харківщини тріумфувала у ваговій категорії до 59 кг, об'єднавши три золоті медалі - у ривку, поштовху та важкоатлетичному двоборстві.

Читайте також: Українка Каміла Конотоп з континентальним рекордом стала абсолютною чемпіонкою Європи U23 з важкої атлетики

Гангур підходила до албанських змагань у статусі чемпіонки Європи 2022 року. Свої дебютні континентальні медалі на дорослому рівні Марія здобула в травні на чемпіонаті Європи в іншому албанському місті, Тирані.

Як виступила Гангур на чемпіонаті Європи U23

  • Вже в Дурресі Гангур одразу намагалася подужати позначку в 98 кг у ривку. Їй це вдалося з третьої спроби, що гарантувало українці перше "золото" турніру.
  • У поштовху українка встановила найкращий результат перших спроб - 112 кг. Та вже в наступній спробі покращила його до недосяжної позначки в 116 кг, тим самим здобувши другу медаль найвищого ґатунку.
  • Гангур отримала третє "золото" за сумою своїх показників в обох дисциплінах - 214 кг. Вона стала єдиною із 10 претенденток на нагороди, хто перетнув позначку в 200 кг. Найближче за інших до Марії наблизилася полька Вікторія-Крістін Волк - 192 кг.

Хто така Марія Гангур

  • 21-річна українська важкоатлетка, родом із Закарпаття, представляє Харківську область.
  • Чемпіонка світу 2021 року в ривку в категорії до 59 кг. Дворазова чемпіонка чемпіонату Європи 2022 року в категорії до 64 кг.
  • Абсолютна чемпіонка Європи серед молоді (U23) 2021 року в категорії до 59 кг.

Що відомо

  • Об'єднаний чемпіонат Європи серед спортсменів вікової категорії U23 та юніорів у Дурресі триватиме до 25 жовтня.
  • Серед юніорок абсолютною чемпіонкою Європи також стала Ольга Івженко у ваговій категорії до 59 кг. У тій самій категорії два "срібла" та "бронзу" виграла Аліна Захарченко.
  • Натомість інша юніорка Світлана Самуляк показала третій найкращий результат у ривку в категорії до 55 кг та здобула "бронзу".
На початок