"Прекрасно розуміла, що треба робити, але не виходило". Стрибунка у висоту Геращенко – про безмедальний виступ на Євро

"Прекрасно розуміла, що треба робити, але не виходило". Стрибунка у висоту Геращенко – про безмедальний виступ на Євро

Ексклюзивно
"Прекрасно розуміла, що треба робити, але не виходило". Стрибунка у висоту Геращенко – про безмедальний виступ на Євро
Ірина Геращенко, фото: AP Photos

Легкоатлетка поділилася емоціями після невдачі у фіналі чемпіонату Європи та описала стан, у якому перебувала через "не свої" стрибки, – для Суспільне Спорт.

Українська стрибунка у висоту Ірина Геращенко вчергове залишилася поза п'єдесталом одного з топзмагань сезону – чемпіонату Європи-2022, що завершився в німецькому Мюнхені. Після четвертих місць на торішній Олімпіаді та чемпіонаті світу-2022 українська легкоатлетка зупинилася на п'ятій сходинці європейської першості.

Геращенко знадобилося у фіналі три спроби, щоб подолати планку 1.93 метра, а висота 1.95 м їй так і не підкорилася. Попри те, що новоспечена бронзова призерка Євро, сербка Ангеліна Топіч, також дійшла лише до 1.93 м, вона випередила українку завдяки тому, що чисто пройшла всі попередні планки.

Читайте також: Ярослава Магучіх – перша в історії України чемпіонка Європи зі стрибків у висоту

У коментарі Суспільне Спорт Геращенко проаналізувала свій результат та розповіла, що відчувала під час цього турніру.

"Хотіла дійсно бути собою, – зізналася Ірина. – Якби я робила свої стрибки, я б була більш задоволена, навіть якби була п'ятою. А так я розумію, що у сьогоднішньому стані я зробила максимум з того, що могла видати. П'яте [місце], третє... Так, звичайно, це знов не медаль. Я, напевне, люблю таке: [програвати] за спробами".

Атлетка пояснила: відчула, що стрибки "не йдуть" ще на розминці – намагалася це виправити, але зачепитися за медаль не вдалося, хоча, за словами Геращенко, фізично була готова.

"На пробних, коли ми зайшли робити розминочні стрибки, я зрозуміла, що роблю щось не те, – поділилася спортсменка. – Мені тренер каже [про це] – я відповідаю, що все розумію й намагаюся. Це не те, що я перемикаюся, бо таке теж буває: відключаюся й кудись лечу. Ні, я сьогодні була повністю зосереджена в секторі. Прекрасно розуміла, що треба робити, але воно не виходило. Я не розумію, чому так. Ми нормально підійшли по тренуваннях, по роботі. Я думала, що у кваліфікації було погано, але ні – у кваліфікації я робила свої стрибки, а у фіналі – ні".

Читайте також: "Відбулася якась фантастика". Вікторія Ткачук - про здобуття "срібла" Євро-2022 в бігу на 400 м/б

Що відомо

  • Ірина Геращенко – 27-річна українська стрибунка у висоту, яка представляє Київ; віцечемпіонка Європи-2021 у приміщенні, посіла четверті місця на Олімпіаді-2020 та чемпіонаті світу-2022.
  • На чемпіонаті світу-2022 Геращенко встановила особистий рекорд, уперше в кар'єрі стрибнувши на 2 метри.
  • Першою чемпіонкою Європи з жіночих стрибків у висоту в історії України на цьому Євро стала Ярослава Магучіх (1.95 м). Ще одна українка Юлія Левченко завершила змагання на дев'ятому місці (1.86 м).
Читайте також: "Серце вирвали": українська легкоатлетка Табашник приїхала на руїни гуртожитку в Харкові
На початок