"Це означатиме поступитися принципами". Гутцайт пояснив, чому Україна не підписала заяву 35 країн про санкції проти РФ

"Це означатиме поступитися принципами". Гутцайт пояснив, чому Україна не підписала заяву 35 країн про санкції проти РФ

"Це означатиме поступитися принципами". Гутцайт пояснив, чому Україна не підписала заяву 35 країн про санкції проти РФ
Мінмолодіспорту

У міністерстві заявили, що звернення суперечить вимогам України повністю ізолювати Росію та Білорусь від міжнародного спорту.

Міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт відреагував на звинувачення у відсутності підпису української сторони під вимогами міністерств 35 країн світу накласти додаткові спортивні санкції на Росію та Білорусь у зв'язку з повномасштабною війною проти України. Свою позицію міністр висловив на офіційній сторінці у Facebook.

Заяву 35 міністерств було опубліковано ще на початку липня: це було другим спільним зверненням після березневої заяви, в якій міністри закликали до того, аби Росію та Білорусь позбавили права на проведення міжнародних змагань, а їхніх представників – участі в турнірах за кордоном. Також було рекомендовано обмежити спонсорство та отримання фінансової підтримки з боку організацій, пов'язаних із Росією та Білоруссю.

У другому відкритому листі міністри наголосили на тому, що необхідно призупинити членство Росії та Білорусі в міжнародних спортивних федераціях, позбавити посад осіб, тісно пов'язаних з цими державами, відмовитися від трансляцій змагань у цих країнах та гарантувати нейтральний статус російських і білоруських спортсменів у разі їхньої участі в змаганнях.

Читайте також: Міністерства спорту 35 країн закликають запровадити додаткові санкції проти Росії та Білорусі: які їхні вимоги

Через місяць на цю заяву відреагувала призерка Олімпійських ігор у потрійному стрибку й депутатка Верховної Ради України Ольга Саладуха. На своїй сторінці у Facebook членкиня спортивного комітету ВР розкритикувала Міністерство молоді та спорту України за відсутність підписку під зверненням та озвучила вимогу "пояснити українцям, чому так відбулося" – "інакше така інертність виглядає, м’яко кажучи, дуже дивною, враховуючи реалії кровопролитної війни".

"Це при тому, що ми – спортсмени – з першого дня після вторгнення просто кричали про необхідність таких рішучих кроків, – зазначила Саладуха. – Це при тому, що тисячі спортсменів сьогодні захищають Україну від агресора і гинуть на фронті та в тилу. Це при тому, що росіяни шаленими темпами руйнують нашу спортивну інфраструктуру. Що ще повинно статися, аби профільний міністр доєднав свій голос до цілком справедливої вимоги – ізолювати спорт Росії та Білорусі?"

Як на звинувачення відреагували в Мінспорту України

Міністр спорту Вадим Гутцайт пояснив, що українська сторона не долучилася до міжнародної заяви через те, що в її тексті допускається участь російських та білоруських спортсменів у нейтральному статусі, тоді як Україна вимагає повного бану представників країн-агресорок.

"Україна зі свого боку виступає категорично проти дозволу цим спортсменам брати участь у міжнародних змаганнях у будь-якому статусі, включаючи нейтральний, – заявив Гутцайт. – Це наша ключова вимога, якою ми не готові й не будемо поступатися. Приєднатися до спільної заяви в нинішній редакції означатиме для нас поступитися принципами та пом’якшити свої вимоги щодо відповідальності країни-терориста та її сателіта. Україна цього не робитиме".

Також Гутцайт додав, що рішення не підтримувати звернення було ухвалено спільно з Міністерством закордонних справ України.

Читайте також: Росія офіційно втратила можливість виступати максимальним складом на чемпіонаті світу з фігурного катання

Як у спорті реагують на війну Росії проти України

На початок