"Челсі" остаточно змінив власника: росіянин Абрамовіч продав клуб за 4.25 млрд фунтів

"Челсі" остаточно змінив власника: росіянин Абрамовіч продав клуб за 4.25 млрд фунтів

"Челсі" остаточно змінив власника: росіянин Абрамовіч продав клуб за 4.25 млрд фунтів
. АР

Лондонський клуб отримав нового власника.

Процес продажу "Челсі" остаточно завершений. Права на власність клубом перейшли від росіянина Романа Абрамовіча консорціуму Clearlake Consortium, який очолює американець Тодду Бьолі, про що повідомляється у пресрелізі лондонського клубу.

Загальна вартість інвестицій консорціуму Бьолі склала 4.25 млрд фунтів (5.2 млрд доларів). З них 1.75 млрд фунтів будуть вкладені безпосередньо у "Челсі", тоді як ще 2.5 млрд - саме вартість придбання клубу.

Придбання "Челсі" означає завершення епохи існування лондонського клубу під керівництвом Романа Абрамовіча. У 2003 році росіянин придбав "Челсі" - за цей період клуб здобув 21 трофей, серед яких п'ять - перемоги в АПЛ, а ще два - трофеї Ліги чемпіонів.

Процес продажу "Челсі" тривав упродовж кілька місяців. Лише у середу, 25 травня, перехід прав власності на клуб був погоджений після того, як уряд отримав юридичні гарантії, що Абрамовіч не матиме фінансових вигід від його продажу.

Читайте також: АПЛ надала офіційний дозвіл на продаж "Челсі": за яку суму

Кошти, які Бьолі заплатив за придбання клубу, будуть заморожені у банку Великої Британії, після чого британський уряд має їх надіслати як гуманітарну допомогу Україні через війну, яку розв'язала Росія.

Придбання "Челсі" консорціумом Бьолі означає, що тепер лондонський клуб може відновити повноцінну діяльність. Через санкції, які були накладені на Абрамовіча, лондонцям було заборонено підписувати нових футболістів або ж продовжувати контракти.

Що відомо про продаж "Челсі"?

  • Роман Абрамовіч придбав "Челсі" влітку 2003 року. У 2022-му його усунули з посади директора внаслідок серії санкцій проти бізнесменів та олігархів, наближених до президента Росії Владіміра Путіна.
  • Абрамовічу довелося передати керівництво благодійному фонду, створеному у 2010 році, після того, як уряд Великої Британії наклав на нього санкції через повномасштабне вторгнення Росії в Україну.
  • 2 березня бізнесмен виставив клуб на продаж, проте одразу покупець не знайшовся, тому команда так само потрапила під санкції, застосовані до Абрамовіча. Також через свого колишнього власника клуб почав втрачати спонсорів. Наприкінці березня санкції проти "Челсі" було послаблено.
  • Через борги Абрамовіча продаж "Челсі" був під загрозою, адже бізнесмен позичив клубу 1.5 млрд фунтів через материнську компанію Fordstam Limited, проте той заявив, що не вимагав від клубу виплати боргів.
  • Серед претендентів на купівлю клубу були власники бейсбольного клубу "Чикаго Кабс", футбольної команди "Аталанта", керівники клубу НБА "Філадельфія Севенті Сіксерс". Інвестувати в "Челсі" були готові й Серена Вільямс та Льюїс Гемілтон.
На початок