"Я добре подумала й вирішила". Найстарша гімнастка в історії Олімпіад Оксана Чусовітіна готуватиметься до Парижа-2024

"Я добре подумала й вирішила". Найстарша гімнастка в історії Олімпіад Оксана Чусовітіна готуватиметься до Парижа-2024

"Я добре подумала й вирішила". Найстарша гімнастка в історії Олімпіад Оксана Чусовітіна готуватиметься до Парижа-2024
. AP

Узбекистанська гімнастка може перевершити ще кілька рекордів довговічності. Все через перенесення турніру, заради якого вона залишилася у спорті.

Олімпійська чемпіонка й триразова чемпіонка світу зі спортивної гімнастики, узбекистанка Оксана Чусовітіна, заявила, що продовжить кар'єру ще на два роки. Про це 46-річна спортсменка розповіла в коментарі пресслужбі Національного олімпійського комітету Узбекистану.

Чусовітіна планувала завершити кар'єру ще після минулорічної Олімпіади-2020 у Токіо, проте пізніше вирішила залишитися до Азійських ігор-2022. Змагання мали відбутися у вересні в китайському Ганчжоу, але в травня через нову хвилю захворювань на коронавірус було ухвалено рішення відкласти Ігри. З новими датами поки що не визначилися.

Оскільки це може означати, що Чусовітіній доведеться залишитися в гімнастиці ще на один рік, вона вирішила, що тоді спробує дійти й до Олімпійських ігор-2024 у Парижі.

"Я добре подумала про це й вирішила, що після Азійських ігор також готуватимуся до Олімпіади-2024 у Парижі!" – сказала гімнастка.

Наступна Олімпіада може стати дев'ятою в кар'єрі Чусовітіної. В історії Ігор до такої кількості доходили лише четверо спортсменів, серед яких була лише одна жінка – грузинська стрілкиня Ніно Салуквадзе.

Ще жоден гімнаст не брав участі в такій кількості Олімпіад. До Чусовітіної рекорд (6 Ігор) належав болгарину Йордану Йовчеву.

Також Оксана може перевершити свій же рекорд як найстарша гімнастка в історії Олімпійських ігор. Вона встановила його на своїй сьомій Олімпіаді – Ріо-2016, коли їй був 41 рік. На час проведення Парижа-2024 їй виповниться 49.

У сезоні-2022 Чусовітіна стала володаркою Кубка світу в опорному стрибку, здобувши два "золота" на етапах.

Читайте також: Україна здобула Кубок світу зі спортивної гімнастики в трьох дисциплінах: усі рейтинги

Спортсмени, які брали участь у найбільшій кількості Олімпіад

  • Ієн Міллар (Канада): кінний спорт – 10 (1972-1976, 1984-2012)
  • Губерт Раудашль (Австрія): вітрильний спорт – 9 (1964-1996)
  • Афанасійс Кузьмінс (СРСР, Латвія): кульова стрільба – 9 (1976-1980, 1988-2012)
  • Ніно Салуквадзе (СРСР, Об'єднана команда, Грузія): кульова стрільба – 9 (1988-2020)

Ще 14 спортсменів, серед яких і Чусовітіна, брали участь у восьми Олімпіадах. Вони представляли кінний і вітрильний спорт, кульову стрільбу, веслування на байдарках і каное та академічне веслування, легку атлетику, велоспорт, стрибки на лижах з трампліна, ковзанярський спорт, лижні перегони й біатлон. Чусовітіна – єдина гімнастка в цьому переліку.

Читайте також: Російський олімпійський чемпіон з гімнастики очолив одну з колон на "параді 9 травня" в Москві: фото

Хто така Оксана Чусовітіна

  • 46-річна узбекистанська спортивна гімнастка. Раніше представляла СРСР, а після його розпаду – збірну СНД та Об'єднану команду, в 2006-2012 роках – Німеччину.
  • Олімпійська чемпіонка 1992 року в складі Об'єднаної команди, срібна призерка Олімпіади-2008 у опорному стрибку (за Німеччину).
  • Загалом брала участь у восьми Олімпійських іграх (1992-2021), що є абсолютним рекордом у гімнастиці: що серед жінок, що серед чоловіків.
  • Чусовітіна – триразова чемпіонка світу, має по чотири срібні й бронзові нагороди світових першостей.
  • Дворазова чемпіонка Азійських ігор-2002, чотириразова призерка чемпіонату Азії-1996, чемпіонка Європи-2008.
  • Авторка п'яти гімнастичних елементів, названих на її честь: має по два іменні елементи в опорному стрибку й на брусах та один – у вільних вправах.
Читайте також: Вторгнення Росії в Україну, день 76. Текстовий онлайн
На початок