Три натуралізовані росіянки виключені зі складу збірної України з біатлону

Три натуралізовані росіянки виключені зі складу збірної України з біатлону

Три натуралізовані росіянки виключені зі складу збірної України з біатлону
biathlon.com.ua

За словами держтренера, відповідний наказ підготували в Мінспорту.

Три з шести натуралізованих російських біатлоністок, що перейшли та представляють Україну, більше не будуть членами національної команди. Про це заявив державний тренер України з біатлону Євген Колупаєв у інтерв'ю Biathlon.com.ua.

За словами Колупаєва, Міністерство молоді та спорту України підготувало відповідний наказ щодо звільнення трьох біатлоністок зі складу української команди. Мова про Катерину Бех, Ольгу Абрамову та Оксану Москаленко.

З моменту початку повномасштабної війни Росії проти України ці біатлоністки перебувають на території РФ. Вони виїхали за межі України в день повномасштабного вторгнення Росії, за сприяння Володимира Бринзака. А до того перебували на зборі в Сянках, що на Львівщині.

Читайте також: Три натуралізовані росіянки виїхали з України під час війни. Біатлоністи кажуть про брехню Бринзака

Бех та Москаленко ніяк не коментували війну, що Росія розв'язала на території України. Щодо Ольги Абрамової, то вона опублікувала пост з хештегами "#нетвойне" та "#мирумир".

Читайте також: У складі збірної України з біатлону шість ексросіянок. Де вони зараз й як реагують на війну з Росією

За інформацією Суспільне Спорт, Міністерство молоді та спорту справді планувало виключити цих спортсменок зі складу збірної України. Суспільне Спорт звернулося в Міністерство за підтвердженням інформації та опублікує її, як тільки буде отримана відповідь.

Після виключення цих трьох атлеток, у складі жіночої збірної України з біатлону залишиться три натуралізовані росіянки - Надія Бєлкіна (захищає Україну в складі ЗСУ), Анастасія Рассказова (не виїхала з України на початку війни, перебуває на зборі в Словенії з юніорської збірної) та Дар'я Сідорова (засудила війну в себе в Instagram).

Читайте також: Натуралізована російська біатлоністка Абрамова відреагувала на виключення зі складу збірної України

Що відомо про трьох біатлоністок

  • Ольга Абрамова виступає за Україну з 2012 року. Востаннє змагалася на рівні Кубка світу в сезоні 2021/22. Загалом за час виступу в збірній України Абрамова чотири рази підіймалася на подіум особистих гонок на рівні Кубка IBU, а також тричі була на подіумі рівня Кубка світу в естафетах.
  • Катерина Бех виступає за Україну з 2018 року. У складі збірної України вигравала два "золота" юніорського чемпіонату світу, а також "золото" юніорського чемпіонату Європи. Виступала на рівні Кубка світу (без потрапляння в залікову зону), була на подіумі гонок Кубка IBU.
  • Оксана Москаленко виступає за Україну з 2018 року. Змагалася здебільшого на юніорських змаганнях, у сезоні 2020/21 провела чотири гонки на рівні Кубка IBU (у той сезон не проводився юніорський Кубок IBU).

Як реагують натуралізовані українські біатлоністки на війну

  • Дар'я Блашко (представляла Білорусь): перебувала в Чернігові, після чого евакуювалася в Словенію та волонтерить. Засудила дії Росії. Велике інтерв'ю Дар'ї для Суспільне Спорт - читайте тут.
  • Надія Бєлкіна (представляла Росію): служить в рядах ЗСУ, захищає Україну.
  • Анастасія Рассказова (представляла Росію): не виїхала з України в день початку війни, волонтерила на заході України, перебуває в Словенії на зборах з юніорською збірної України. Засуджує дії Росії. Велике інтерв'ю Анастасії для Суспільне Спорт - читайте тут.
  • Дар'я Сідорова (представляла Росію): на момент початку війни була в Росії. Після хвилі критики опублікувала пост, в якому засудила дії РФ.
  • Ольга Абрамова (представляла Росію): виїхала з України в день початку війни, підтримує форму біля Москви. Опублікувала пост з хештегами "#нетвойне" та "#мирумир". Від коментаря та інтерв'ю Суспільне Спорт відмовилася.
  • Катерина Бех та Оксана Москаленко (представляли Росію): виїхали з України в день початку війни. Не висловлювали своєї позиції щодо війни.
На початок