6.20 м! Швед Дуплантіс встановив абсолютний світовий рекорд у стрибках з жердиною на ЧС

6.20 м! Швед Дуплантіс встановив абсолютний світовий рекорд у стрибках з жердиною на ЧС

6.20 м! Швед Дуплантіс встановив абсолютний світовий рекорд у стрибках з жердиною на ЧС
AP

П'ятий світовий рекорд від шведського легкоатлета.

22-річний шведський легкоатлет Арман "Мондо" Дуплантіс встановив новий абсолютний світовий рекорд у стрибках з жердиною. Це досягення підкорилось шведу на чемпіонаті світу в сербському Белграді.

Ще 7-го березня, близько двох тижнів тому, Дуплантіс так само в Белграді подолав позначку 6.19 м і оновив світовий рекорд у рамках міжнародного турніру Belgrade Indoor Meeting. А тепер перевершив своє ж досягнення, але вже на світовій першості.

Читайте також: Найвищий стрибок в історії. Швед Дуплантіс встановив новий світовий рекорд у стрибках з жердиною

Для того, аби взяти "золото" чемпіонату Дуплантісу знадобилось чотири стрибки - на 5.60, 5.85, 5.95 і 6.05 метра. Усі планки підкорювались шведському легкоатлету з першої спроби. При цьому ще три висоти - 5.45, 5.75 і 5.90 метра - швед узагалі пропустив.

Останнім конкурентом Дуплантіса в секторі був бразилець Тьяго Брас із Бразилії. Він став другим учасником змагань після шведського спорстмена, хто подолав позначку 5.95 м, хоч і з останньої спроби. Але планка на 6.05 м вже була йому не під силу. У підсумку 22-річний швед штурмував світовий рекорд в статусі чемпіона світу.

Перші дві спроби на 6.20 м були не вдалими, але в третій "Мондо"-таки підокрив цю висоту та оновив свій же світовий рекорд. Водночас Дуплантіс також побив рекорд чемпіонатів світу.

  • Відео рекордного стрибка Армана Дуплантіса

Що означає цей світовий рекорд Армана Дуплантіса

  • Це його четвертий світовий рекорд у приміщенні. У 2020 році він брав висоту 6.17 і 6.18 м. А тепер у 2022 двічі в Белграді поліпшував цей показник - 6.19 і 6.20 м.
  • Світовий рекорд на відкритих аренах теж належить Дуплантісу - у 2020 році швед стрибнув на 6.15 метра і побив 26-річний світовий рекорд Сергія Бубки.
  • Шведу належать чотири із п'яти найвищих стрибків в історії: 6.20 м (Дуплантіс), 6.19 м (Дуплантіс), 6.18 м (Дуплантіс), 6.17 м (Дуплантіс) і 6.16 м (Рено Лавіленні).
Читайте також: Марина Бех-Романчук здобула "срібло" для України на ЧС з легкої атлетики у потрійному стрибку
На початок