"Коли бачила напис "Україна", ставало боляче". Стрибунка Геращенко - про виступ на ЧС

"Коли бачила напис "Україна", ставало боляче". Стрибунка Геращенко - про виступ на ЧС

"Коли бачила напис "Україна", ставало боляче". Стрибунка Геращенко - про виступ на ЧС
AP

Розгорнутий коментар української атлетки після виступу.

На чемпіонаті світу з легкої атлетики у приміщенні відбулися два з трьох змагальних днів. Вони закінчилися для України трьома виступами у топ-5: Ярослава Магучіх здобула "золото" у стрибках у висоту, Яна Гладійчук посіла четверте місце у стрибках із жердиною.

Ще одним результатом у топ-5 став фініш стрибунки у висоту Ірини Геращенко. Легкоатлетка взяла планку 1.92 метри і посіла п'яте місце.

Читайте також: "Кожної ночі прокидалася від вибухів". Стрибунка Геращенко - про підготовку до ЧС з легкої атлетики

Особливістю виступу українських спортсменок було те, що вони не мали достатньо тренувальної практики перед чемпіонатом світу. Геращенко перед виступом на турнірі звертала увагу на те, що у певний момент не мала навіть екіпірування: через повномасштабне вторгнення Росії в Україну вона була змушена виїхати з Києва у Хмельницький, щоб готуватися до змагань.

Після виступу на чемпіонаті світу Геращенко дала емоційний коментар, у якому розповіла як про результат, так і про умови, за яких змагалося. Особливо емоційним, за словами легкоатлетки, був напис "Україна", який вона бачила під час виступів - через вторгнення Росії їй ставало ще більш боляче.

“Намагалася довіритися своєму тілу, ногам, вмінням і робити стрибок, адже я його не відчувала взагалі. Розуміла, що можу стрибнути на 1.92-1.95 метри. На старт виходила спокійно, але коли бачила напис “Україна”, ставало дуже боляче. Коли під час представлення оголошували, що ми з України, я плакала. Плакала й після того, як подолала 1.92 метри, оскільки тренування були дуже погані. Так, я хотіла стрибати, не ставила ніяких блоків, проте ми всі все прекрасно розуміємо", - цитує слова Геращенко федерація легкої атлетики України.

"У нас у Белграді хоч і невелика, але дуже дружня команда. На трибунах були всі крім тих, хто виступає ввечері. Я чула кожного нашого глядача, інших вболівальників. Дівчата в секторі подякували за синьо-жовті стрічки у волоссі та побажали стійкості, твердості й успіху нашій Україні. Абсолютно всі вони за Україну".

Також Геращенко привітала Магучіх із перемогою у секторі стрибків у висоту. І зазначила, що після змагань з командою відправиться на збір у Португалію, хоча вже хоче повернутися в Україну.

"Дуже рада за Ярославу. Вона молодець і боєць, що показує вже не вперше. Ця перемога дуже потрібна Україні, дякую за неї, адже вона присвятила її всій армії, всім військовим, всім, хто зараз захищає Україну. Це дуже сильно".

Дивіться також: "Припиніть удавати, що війни немає!" Ярослава Магучіх емоційно відреагувала на "золото" ЧС

"Після чемпіонату свту ми їдемо на збір у Португалію, де будемо готуватися до літнього сезону. Хоча дуже складно, адже подумки я в Україні й дуже хочу додому. Постійно читаю новини, але щоразу відкриваючи їх, боюся побачити там свій район. Взагалі страшно від того, що відбувається. Але не можу не читати, адже маю знати, що відбувається вдома".

"Не знаю, наскільки нам вдасться на зборі відволікатися й робити свою справу, коли в Україні відбуваються справжні жахіття. Але сподіваюся, ми з моїм чоловіком, який є тренером збірної і відповідатиме за організаційні моменти збору, тренеркою Іриною Пустовойт і Юлією Левченко підтримаємо й допоможемо один одному. Дякую всім, хто зараз в Україні й захищає її. Ми обов’язково вистоїмо”.

Що відомо

  • Геращенко вдруге в кар'єрі змагалася на чемпіонаті світу в приміщені. У 2018 році вона посіла сьоме місце з результатом 1.84 метри.
  • У 2021 році Геращенко стала срібною призеркою чемпіонату Європи в приміщенні, а також виступила на Олімпійських іграх, посівши четверте місце.
  • Особистий рекорд сезону Геращенко - 1.93 метри. З цим результатом вона виступила на турнірі в Банській Бистриці, хоча посіла лише сьоме місце.
На початок