Українка Яна Гладійчук із найкращим результатом сезону стала четвертою на ЧС у стрибках із жердиною

Українка Яна Гладійчук із найкращим результатом сезону стала четвертою на ЧС у стрибках із жердиною

Українка Яна Гладійчук із найкращим результатом сезону стала четвертою на ЧС у стрибках із жердиною
АР

Українська легкоатлетка розділила четверту сходинку з представницею Швейцарії.

Українська стрибунка з жердиною Яна Гладійчук завершила виступ на чемпіонаті світу в приміщенні в сербському Белграді. За підсумком змагань 28-річна українка показала четвертий результат.

Гладійчук із першої спроби подолала стартову висоту 4.30 метра, але вже під час виконання стрибка на 4.45 метра в української легкоатлетки з'явились труднощі - планка не встояла і підкорилась спортсменці з другої спроби.

Читайте також: Ярослава Магучіх здобула "золото" для України на чемпіонаті світу з легкої атлетики

Далі ж українка без проблем подолала позначку 4.60 метра, однак планка на 4.75 метра стала вже недосяжною для української спортсменки - після трьох невдалих спроб Гладійчук завершила виступ у Белграді. Таким чином легкоатлетка з України стала четвертою - таке ж місце посіла і швейцарська стрибунка Анджеліка Мозер.

До слова, результат 4.60 метра став найкращим для Гладійчук у сезоні та другим найкращим у кар'єрі. Зокрема, у 2021 році на чемпіонаті України в приміщенні спортсменка взяла висоту 4.61 метра. Також четверте місце Гладійчук є найкращим в історії виступів України на світових першостях у приміщенні зі стрибків із жердиною. До цього найліпший показник мала Анжела Балахонова, яка подолала 4 метри та посіла 9-те місце на чемпіонаті у 1997 році.

Переможницею світової першості в Белграді, своєю чергою, стала американка Санді Морріс із результатом 4.80 метра. Другою завершила виступ інша представниця США Кеті Наджеотт, що зупинилась на позначці 4.75 метра. А трійку лідерів замкнула Тіна Шутей зі Словенії. Вона так само, як і Наджеотт, взяла висоту 4.75 метра, але мала більше невдалих спроб, порівнюючи з американкою.

Чемпіонат світу. Белград, Сербія. Стрибки з жердиною. Жінки

  1. Санді Морріс (США) - 4.80 м
  2. Кеті Наджеотт (США) - 4.75 м
  3. Тіна Шутей (Словенія) - 4.75 м
  4. Яна Гладійчук (Україна) / Анджеліка Мозер (Швейцарія) - 4.60 м
Читайте також: "Припиніть удавати, що війни немає!" Ярослава Магучіх емоційно відреагувала на "золото" ЧС
На початок