"Кожної ночі прокидалася від вибухів". Стрибунка Геращенко - про підготовку до ЧС з легкої атлетики

"Кожної ночі прокидалася від вибухів". Стрибунка Геращенко - про підготовку до ЧС з легкої атлетики

"Кожної ночі прокидалася від вибухів". Стрибунка Геращенко - про підготовку до ЧС з легкої атлетики
AP

Розгорнутий коментар української легкоатлетки.

У п'ятницю, 18 березня, у сербському Белграді розпочався чемпіонат світу з легкої атлетики у приміщенні. Змагання проходитимуть упродовж трьох днів - з 18 по 20 березня.

На ЧС у Белграді не виступлять легкоатлети з Росії та Білорусі - вони отримали відсторонення через повномасштабне вторгнення РФ в Україну. А ось українська команда, попри війну, буде представлена шістьмома атлетками.

Читайте також: Україна виступить на ЧС з легкої атлетики у приміщенні і Кубку Європи з метань: склад команди

Серед учасниць чемпіонату світу від України - стрибунка у висоту Ірина Геращенко. Вона змогла залишити межі України і підготуватися до виступів на турнірі.

Українська стрибунка розповіла в інтерв'ю World Athletics про перші дні війни в Україні, а також про те, в яких умовах готувалася до чемпіонату світу. Зокрема, Геращенко подякувала стрибунці у довжину Марині Бех-Романчук за допомогу у від'їзді з Києва, що є одним із напрямів ведення бойових дій.

"24 лютого я мала виступити на чемпіонаті України в приміщенні у Сумах. Але перед цим федерація легкої атлетики України оголосила, що чемпіонат скасовано через ситуацію з ескалацією війни. Того ж ранку ми прокинулися через звуки обстрілів Києва. Було все одразу: бомби, рокети - усе. Ми з чоловіком одразу ж швидко почали пакувати наші валізи. Спершу, ми думали поїхати у село, але о 7-7:30 ранку побачили величезні затори і вирішили поїхати до батьків, які живуть недалеко від нас у Києві.

Ми залишалися разом у їхньому будинку впродовж тижня. Це був жахливий тиждень. Ми не спали щоночі в укриттях, але досить часто туди спускалися. Щоночі ми прокидалися від звуків вибухів. Я не могла нормально поспати, бо дуже боялася. Оскільки у нас є пес, іноді ми вигулювали його перед комендантським часом, бо нам сказали, що у цей час активізуються диверсанти. Під час прогулянок ми далеко не відходили від дому, а як тільки наставала ніч, нам ставало страшно.

Я не могла заснути, мій чоловік просив, щоб я відпочила якась, але мені не вдавалося це зробити. Упродовж тижня Марина Бех-Романчук звонила мені з Хмельницького та запрошувала до себе, але я не хотіла залишати своїх батьків, оскільки мій тато сказав, що не збирається нікуди їхати. Потім був дзвінок: є можливість виступити на чемпіонаті світу у приміщенні, і ми все ж виїхали до Марини додому. Зазвичай, машиною це займає п'ять годин, але ми їхали два дні. Було дуже страшно їхати через блок-пости та стояти у заторах, оскільки не розумієш, що може трапитися наступної миті.

Мені не було, у чому тренуватися, не було форми. Те, що зараз я ношу, мені дала Марина. Дякувати богу мої батьки змогли мені надіслати моє взуття та пару леггінсів через друзів, і я змогла хоча б якось потренуватися. Хоча упродовж тижня було важко зосередитися на цьому, оскільки мої батьки залишилися у Києві. Однак 10 березня, на мій день народження, вони нарешті ухвалили рішення і зробили мені найкращий в житті подарунок і виїхали звідти. Тепер вони більш-менш у безпеці".

Що відомо

  • Крім Ірини Геращенко, у стрибках у висоту виступить також ще одна українка - Ярослава Магучіх.
  • На попередньому чемпіонаті світу у приміщенні Геращенко пройшла у фінал, але посіла лише сьоме місце.
  • У 2021 році Геращенко стала срібною призеркою чемпіонату Європи у стрибках в приміщенні. А на Олімпіаді-2020 посіла четверте місце.

Що далі

  • Субота, 19 березня, 12:05. Фінал стрибків у висоту.

Українки змагатимуться упродовж усіх змагальних днів - з п'ятниці до неділі (18-20 березня). Пряма трансляція усіх змагань - наживо на сайті Суспільне Спорт.

Усього у програмі змагань буде шість блоків - три ранкові та три вечірні. У п'ятницю чемпіонат світу розпочнеться о 10:35 та 18:30, у суботу - 10:30 та 18:40, в неділю - 11:05 та 18:05.

На початок