Фінляндія виступила проти участі Росії та Білорусі на домашньому ЧС з хокею

Фінляндія виступила проти участі Росії та Білорусі на домашньому ЧС з хокею

Фінляндія виступила проти участі Росії та Білорусі на домашньому ЧС з хокею
AP

Підтримку фінам висловила також Латвія.

Хокейна федерації Фінляндії вимагає виключиnи Росію та Білорусь з участі у чемпіонаті світу з хокею. Про це повідомляється у пресрелізі фінської організації.

Фінляндія має приймати чемпіонат світу з хокею у період з 13 по 29 травня. У ньому також мають виступити і збірні Росії та Білорусі, які пройшли у фінальну частину турніру.

Проте через повномасштабне вторгнення РФ в Україну, яке розпочалося у четвер, 24 лютого, фіни виступили з категоричною позицією проти участі Росії, а також Білорусі, звідки також відбувається напад на українські території.

Читайте також: Захоплення Бердянська, нічні обстріли та бої за Київ. Вторгнення РФ в Україну, день п'ятий. Онлайн

Зокрема, очільник фінської федерації хокею Гаррі Нуммела зазначив, що мав зустріч з очільником Міжнародної федерації хокею Люком Тардіфом, де чітко пояснив свою позицію.

"У нас була активна дискусія у вихідні, а також зустріч із Люком Тардіфом, президентом Міжнародної федерації хокею. Ми сказали, що не маємо намір грати проти команд з Росії та Білорусі", - зазначив Нуммела.

Підтримку рішенню фінської федерації висловили також у Латвії. Обидві федерації вимагають Міжнародну федерацію хокею виключити з усіх міжнародних турнірів.

Фінляндія зустрічалася з командою ОКР у фіналі Олімпіади-2022 і завдала їй поразки з рахунком 2:1.

У понеділок, 28 лютого, представники Фінляндії, Швеції та Чехії також планують зустрітитися та обговорити долю європейського хокею у разі виключення Росії з нього. Перед цим два клуби - фінський "Йокерит" та латвійський "Динамо" (Рига) вирішили відмовитися від участі у Континентальній хокейній лізі.

Читайте також: Латвійський та фінський хокейні клуби вийшли зі складу КХЛ через вторгнення РФ в Україну

Як світ реагує на повномасштабне вторгнення РФ в Україну

На початок