Україна вимагає позбавити Росію членства в Міжнародній федерації боротьби

Україна вимагає позбавити Росію членства в Міжнародній федерації боротьби

Україна вимагає позбавити Росію членства в Міжнародній федерації боротьби
. AP

Також АСБУ вказує на "безсоромну політичну пропаганду" з боку збірної Росії з боротьби.

Асоціація спортивної боротьби України (АСБУ) звернулася до керівництва Міжнародної федерації боротьби (UWW) по реакцію на повномасштабне вторгнення Росії до України та пов'язану з цим поведінку російської команди.

АСБУ надіслала лист до UWW та інших світових федерацій боротьби з вимогою позбавити Росію членства в UWW, а також повністю усунути російських борців від участі в усіх міжнародних змаганнях. Крім того, АСБУ вимагає позбавити РФ членства й у виконавчому комітеті та бюро UWW.

"Дана вимога базується на жорсткому порушенні одного з основних положень олімпійської хартії, яка являється основоположним документом для всіх організацій, задіяних в олімпійському русі. Весь світ з трепетом спостерігає за останніми трагічними подіями, що відбуваються на території України, пов'язані з військовою агресією та вторгненням РФ на територію нашої країни. Обговорення політичних питань не являється ціллю даного листа, а скоріше навпаки".

Українська асоція боротьби повідомила, що наразі "українські спортсмени вимушені припинити тренувальний процес для того, щоб встати на захист своєї Батьківщини та сімей". Україна вже відмовилася від участі в турнірі в Туреччині та, найімовірніше, буде вимушена пропустити й подальші змагання "до тих пір, поки воєнний конфлікт не буде остаточно вичерпано".

"Проливається кров, гинуть люди, плачуть матері та жінки... В свою чергу, представники федерації спортивної боротьби Росії в особі головного тренера з вільної боротьби Дзамболата Тедеєва безсоромно публікують матеріали політичного характеру в соціальних мережах". АСБУ звинуватила Тедеєва в "розпалюванні ненависті".

"Головний тренер збірної росії Дзамболат Тедеєв займається відвертою політичною пропагандою на своїх сторінках у соцмережах, ігноруючи спортивний нейтралітет та використовує своє службове становище для розпалювання ненависті".

Зокрема, 24 лютого цього року, в день перших відкритих атак Росії на Україну Тедеєв опублікував відео, на якому збірна Росії висловлює підтримку своєму президенту Владіміру Путіну.

Читайте також: Підрив нафтобази під Києвом, посилені санкції ЄС та США. Вторгнення РФ, день четвертий. Онлайн

Останні реакції спортивного світу на повномасштабне вторгнення Росії до України

На початок