УЄФА може відібрати у Росії право на фінал Ліги чемпіонів через загрозу вторгнення в Україну

УЄФА може відібрати у Росії право на фінал Ліги чемпіонів через загрозу вторгнення в Україну

Оновлено
УЄФА може відібрати у Росії право на фінал Ліги чемпіонів через загрозу вторгнення в Україну
. AP

І навіть має кілька альтернативних варіантів для цього.

УЄФА може відібрати у російського міста Санкт-Петербург право на проведення цьогорічного фіналу Ліги чемпіонів. Про це повідомляє британське видання Mirror.

Причиною, яка може зумовити УЄФА ухвалити це рішення, є останні події, пов'язані із загрозою повномасштабного вторгнення Росії в Україну. У понеділок, 21 лютого, президент Росії Володимир Путін визнав правосуб'єктність самопроголошених "ЛНР" і "ДНР" і підписав відповідний указ.

Читайте також: Росія визнає незалежність самопроголошених "ЛДНР". Путін висунув ультиматум Києву

Як повідомляє джерело, в УЄФА стежать за ситуацією, пов'язану з загрозою повномасштабного вторгнення Росії на територію України. У разі, якщо ж це відбудеться, керівний орган європейського футболу відмовиться від плану проведення фіналу Ліги чемпіонів у Санкт-Петербурзі та обиратиме з-поміж альтернативних варіантів.

В УЄФА офіційно відреагували на інформацію щодо ймовірної зміни місця проведення фіналу Ліги чемпіонів. І зазначили, що "поки не мають планів вносити відповідних змін", хоча "постійно слідкують за ситуацією".

Читайте також: В УЄФА відреагували на можливість перенесення фіналу Ліги чемпіонів з Росії: відповідь організації

Оновлено. BBC повідомляє, що ймовірність перенесення фіналу Ліги чемпіонів з Санкт-Петербургу є досить високою. Водночас, малоймовірно, що гру перенесуть на "Вемблі": лондонська арена у цей період буде завантажена іншими спортивними подіями.

Серед альтернативних місць проведення фіналу Ліги чемпіонів називається лондонський стадіон "Вемблі", який у 2021 році приймав вирішальний матч чемпіонату Європи з футболу.

Крім факту проведення турніру, Санкт-Петербург також втратить й економічні вигоди від організації фіналу Ліги чемпіонів. За підрахунками джерела, вони оцінюються у 81 мільйонів доларів.

Фінал Ліги чемпіонів відбудеться 28 травня.

Що відомо

  • УЄФА у 2021 році змінила місце проведення фіналу Ліги чемпіонів. Заключний матч турніру мав приймати Стамбул, однак за три тижні перед фіналом було ухвалене рішення щодо проведення гри у Порту через те, що турецьке місто перебувало у червоному списку за кількістю випадків захворювання коронавірусом.
  • Фінал Ліги чемпіонів 2021/22 має приймати стадіон "Крєстовський", що здатен вмістити 68.1 тисяч глядачів. У минулому він приймав поєдинки фінальної частини чемпіонату світу-2018.
  • 22-23 лютого у Лізі чемпіонів відбудуться заключні матчі першого кола 1/8 фіналу Ліги чемпіонів.
На початок