Три головні неспортивні події для України на Олімпіаді-2022

Три головні неспортивні події для України на Олімпіаді-2022

Три головні неспортивні події для України на Олімпіаді-2022
Суспільне

Протест проти війни, допінг-проблеми й спалах коронавірусу.

Олімпійські ігри-2022 завершено. Збірна України здобула на Зимових Іграх одну медаль - "срібло" лижного акробата Олександра Абраменка, - а також завоювала вісім фінішів у топ-10 найкращих в різних стартах. У медальному заліку українці фінішували на 25-му місці, а усього медалі виграли 29 країн.

За спортивними результатами саме медаль Абраменка та загалом старт у чоловічій лижній акробатиці, а також виступи українських біатлоністів можна назвати головними подіями Олімпіади-2022. Але не менше важливих подій для українського спорту відбувалися поза змаганнями.

В останньому випуску дайджесту "Олімпіада за 300 секунд" згадуємо три не спортивні моменти, якими запам'яталися ці Ігри для України.

Спалах коронавірусу в збірній України

Більше третини олімпійського складу України отримували позитивні тести під час Олімпійських ігор - Андрій Мандзій (санний спорт), Олена Білосюк, Дар'я Блашко (обидві - фристайл), Іван Шмуратко, Артем Даренський, Анастасія Шаботова (усі - фігурне катання), Анастасія Новосад, Дмитро Котовський, Олександр Окіпнюк, Ольга Полюк (усі - фристайл), Анастасія Шепіленко (гірськолижний спорт), Аннамарі Данча (сноубординг), Владислав Гераскевич (скелетон), Дар'я Рубльова, Юлія Кроль (обидві - лижні перегони). Також через позитивний тест пізніше до Пекіна долетів стрибун з трампліна Віталій Калініченко. А ще на карантині перебували не менше десяти членів делегації (включно з тренерами та обслуговуючим персоналом).

Коронавірус - звична справа у розпал пандемії у 2022-му році. Та дивує не сам спалах всередині команди, як його замовчування: жодної інформації про хворих не було, до останнього було незрозуміло, чи виходитимуть українці на старт, чи ні. Спортсменам забороняли говорити про наявність позитивного тесту на коронавірус, а розповідати про це вони наважувалися лише після старту. Для чого була потрібна ця конспірологія - запитання, на яке немає відповіді.

Мовчазний протест українця проти війни

Український скелетоніст Владислав Гераскевич фінішував лише 18-м на Олімпіаді-2022. Це гірше, ніж було у нього чотири роки тому, коли Владислав зайняв 12-е місце. Однак мовчазним протестом після свого виступу на Олімпіаді-2022 Гераскевич привернув значно більше уваги до скелетону та України, ніж навіть якби виграв медаль.

Після третього спуску на Іграх-2022 Владислав розгорнув файлик з написом "No war in Ukraine", тобто "Ні війні в Україні". Він потримав кілька секунд цей заклик в трансляційну камеру, заявивши про позицію на увесь світ.

"Це моя позиція. Ніяка нормальна людина не хоче війни, і я також нормальна людина й не хочу війни. Я хочу миру в своїй державі й не хочу, щоб якісь люди загинули через війну", - сказав після протесту Гераскевич.

Жодних санкцій щодо Владислава за цю позицію від МОК не було.

Допінг-проблеми в України

У період Олімпіади-2022 було здано три позитивні допінг-проби, дві з них - у змагальний період. Обидві позитивні проби - в збірної України.

Спершу на допінгу впіймали Валентину Камінську, ексбілоруську лижницю, що перейшла в Україну. А тоді - допінг виявили у крові бобслеїстки Лідії Гунько, яка стала першою українкою у цьому виді спорту на Олімпійських іграх. Найкращий результат Валентини - місце у восьмому десятку на Олімпіаді-2022, а Лідія фінішувала 20-ю з 20-ти учасниць у монобобі.

Камінська за день після допінг-проби оголосила про завершення кар'єри, Гунько коментарів не давала, але президент федерації бобслею заявив, що вони планують боротися за Лідію.

Читайте також: "Справжня катастрофа". Українська лижниця завершила кар'єру після знайденого допінгу на Олімпіаді

Водночас, жодних коментарів від Міністерство молоді та спорту або ж НОК України не було. Вони ніяк не прокоментували дві позитивні допінг-проби. І усе це після того, як в жовтні 2021 року WADA звинуватила Україну в маніпуляції з допінг-пробами.

На початок