18-річна фристайлістка виграла третю медаль Олімпіади-2022 і переписала історію Зимових Ігор

18-річна фристайлістка виграла третю медаль Олімпіади-2022 і переписала історію Зимових Ігор

18-річна фристайлістка виграла третю медаль Олімпіади-2022 і переписала історію Зимових Ігор
. AP

Ще одна золота нагорода для Айлін Гу та новий рекорд.

На Олімпіаді-2022 встановлено ще один історичний рекорд. Його авторкою стала 18-річна китайська фристайлістка Айлін Гу, яка здобула "золото" в останній для себе дисципліні Ігор у Пекіні - хафпайпі.

Гу підходила до змагань у хафпайпі, маючи дві медалі на Олімпійських іграх у Пекіні. У першому виступі у біг-ейрі вона здобула "золото", після чого стала другою у змаганнях зі слоупстайлу.

Читайте також: Швейцарка виграла "золото" Олімпіади-2022 у фристайлі з найгіршим прохідним результатом у відборі

Виступ у хафпайпі став для Гу останнім на Зимовій Олімпіаді у Пекіні. І його 18-річна фристайлістка закінчила з ще однією золотою медаллю та новим досягненням в історії Зимових Ігор.

Як виступила Айлін Гу?

Змагання у хафпайпі проходили упродовж двох змагальних днів. У перший день проходила кваліфікація, а у другий спортсменки вже боролися за нагороди.

Гу показала найкращий результат за підсумками двох спроб у кваліфікації (враховувалася лише найкраща). Причому вона стала єдиною спортсменкою, яка виконала спроби на 90 балів, зробивши це вдвічі.

Китайська фристайлістка увійшла у топ-12 учасниць фіналу, де мала змагатися за "золото" Олімпіади. Її головною суперницею була канадка Кессі Шарп - олімпійська чемпіонка Пхьончхану у хафпайпі та срібна призерка останнього чемпіонату світу.

У перших двох спробах Гу випередила Шарп, причому її перевага складала 5.25 балів. Канадка мала можливість випередити опонентку лише за допомогою кращого результату у третій спробі.

Шарп покращила результат у третій спробі, але несуттєво. Тож, навіть шостий результат Айлін Гу не змінив ситуацію у боротьбі за "золото": 18-річна фристайлістка стала олімпійською чемпіонкою.

Фристайл. Хафпайп (жінки)

 1. Айлін Гу (Китай) 95.25
 2. Кессі Шарп (Канада) 90.75
 3. Рейчел Каркер (Канада) 87.75

Після виступу фристайлістка з Китаю дала коментар BBC, у якому розповіла про тиск, який відчувала під час змагань. Але наголосила, що після перемоги почуває себе досить добре.

"Відчувала чимало тиску. Знала, що від мене очікували перемогу, але тут виступили чимало чудових і конкурентних спортсменок, які просувають спорт та роблять це на постійно високому рівні. Тому ніщо не було гарантоване, я не підходила до змагань з розумінням, що точно переможу. Звісно, це була моя перемога, але я ніколи не сприймала це як належне. Відчуваю себе неймовірно".

Яке досягнення підкорилося Айлін Гу?

18-річна спортсменка стала першою в історії Зимових Олімпіад фристайлісткою, яка виграла три медалі на одних Олімпійських іграх.

Гу не вперше здобуває три медалі на турнірах міжнародного рівня. На чемпіонаті світу, який відбувся у 2021 році, вона також здобула три нагороди, а перед цим - на змаганнях Winter X Games та на Юнацьких Іграх у Лозанні.

 • Юнацькі ігри (2020 рік): "золото" - хафпайп, біг-ейр; "срібло" - слоупстайл
 • Winter X Games (2021 рік): "золото" - суперпайп, слоупстайл; "бронза" - біг-ейр
 • Чемпіонат світу (2021 рік): "золото" - хафпайп, слоупстайл; "бронза" - біг-ейр
 • Олімпійські ігри (2022 рік): "золото" - хафпайп, біг-ейр; "срібло" - слоупстайл

Хто така Айлін Гу

 • 18-річна фристайлістка, що народилася у США, але представляє на Олімпійських іграх Китай.
 • Професійну кар'єру у фристайлі Гу розпочала ще у 15-річному віці. Але після сезону виступів за США вирішила змагатися за Китай - її мати мала китайське походження.
 • Айлін Гу здобула 12 медалей на рівнях Кубка світу з фристайлу. Перші нагороди фристайлістка здобула ще під час виступів за США, проте згодом вигравала медалі саме як китайська спортсменка.
 • Також Гу є 2-разовою чемпіонкою світу. На чемпіонаті світу-2021 вона виграла "золото" у хафпайпі та слоупстайлі, а також "бронзу" у біг-ейрі.
На початок