"Не думали, що виграємо "золото". Як Німеччина виграла фінал лижних перегонів Олімпіади-2022: відео

"Не думали, що виграємо "золото". Як Німеччина виграла фінал лижних перегонів Олімпіади-2022: відео

"Не думали, що виграємо "золото". Як Німеччина виграла фінал лижних перегонів Олімпіади-2022: відео
AP

Німецькі лижниці з тріумфом закінчили виступи у жіночому персьюті.

Жіноча збірна Німеччини з лижних перегонів здобула сенсаційну перемогу у фіналі Олімпіади-2022 у командному спринті.

Змагання з лижних перегонів проходили у 12-й змагальний день Олімпіади-2022. І були одними із заключних на Іграх у Пекіні: в останні два дні Зимових Ігор відбудуться лише чоловічий та жіночий масстарти.

Німеччина підходила до жіночого командного спринту не у статусі фавориток. Головними претендентками на "золото" були шведки Мая Дальквіст та Йонна Сундлінг - чинні чемпіонки світу, разом із ними мали боротися за медалі лижниці з США, Фінляндії, ОКР та Швейцарії.

Проте "золото" Олімпіади-2022 у командному спринті здобула саме Німеччина. І відбулося це у драматичній розв'язці.

Як Німеччина виграла "золото" у командному спринті?

Формат змагань у командному спринті складався з півфіналів та фіналу. У фінал проходили десять збірних: по чотири найкращі у кожному з півфіналів та ще два "лакі-лузера" - команди з найкращим часом серед тих, хто не відібрався у фінал.

Вже у півфіналі Німеччина, яка виступала у складі Катаріни Генніг та Вікторії Карл, стала однією з претенденток на медалі Олімпіади-2022. Німкені виграли свій півфінал і загалом показали четвертий найкращий час - команди ОКР, Фінляндії та Швеції, які змагалися у другому півфіналі, подолали дистанцію швидше.

Фінал у командному спринті Німеччина розпочала не на лідируючих позиціях. На другій передачі естафети німкені були лише восьмими, хоча й відставали від проміжних лідерок Швеції на 2.2 секунди. Однак уже на половині дистанції Німеччина піднялася на друге місце, поступаючись лише Фінляндії.

Перед заключним відрізком боротьбу за медалі вели п'ять команд: крім Німеччини, її вели збірні Фінляндії, США, ОКР та Швеції. Американка Джессі Діггінс відчепилася на останньому етапі, з 3-секундним відставанням фінішувала також і Фінляндія.

Німеччина йшла позаду Швеції та ОКР. Але перед поворотом на фініш Вікторія Карл набрала швидкість і випередила обох суперниць.

Лижні перегони. Спринт (жіночі команди)

  1. Німеччина 22:09.85 хвилин
  2. Швеція +0.17
  3. ОКР +0.71

Після фінішу обидві німецькі лижниці надемоційно відреагували на здобутий результат. За словами фінішерки Вікторії Карл, навіть у команді ніхто не міг розраховувати на золотий виступ.

"Ми прибули на Олімпійські ігри, і ніхто навіть не говорив, що ось, ми повернемося із золотою медаллю. Але сьогодні ми повертаємося із "золотом". Це неймовірно", - сказала Карл.

А ось її партнерка Катаріна Генніг наголосила, що ця медаль має дуже велике значення не лише для команди, але й для усього лижного спорту у Німеччині.

"Це ["золото"] багато що означає для нас, як і срібна нагорода в естафеті. Це багато що означає, і ми вдячній усій команді. Це дуже важливо для усього лижного спорту у Німеччині".

Що відомо

  • Німеччина вдруге в історії здобула медаль у жіночому командному спринті на рівні Олімпіад або чемпіонатів світу. Причому уперше це сталося на Олімпіаді у 2010 році, і тоді німкені також здобули "золото".
  • Для Німеччини це лише друга медаль у лижних перегонах на Олімпіаді-2022. Срібну нагороду німкені вибороли в естафеті 4х5 км.
  • Участь у командному спринті також брала і Україна. У першому півфіналі українки у складі Юлії Кроль та Марини Анцибор посіли дев'яте місце.
Читайте також: Україна отримала перший позитивний допінг-результат на Олімпіаді-2022: хто його здав

Де дивитись Олімпіаду-2022

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне: пряма трансляція Олімпіади-2022 на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Для перегляду Олімпіади-2022 на сайті потрібно буде авторизуватися: зробити це можна через одну із соцмереж або поштову скриньку.

На початок