Олександр Абраменко став другим мультимедалістом в історії України на Зимових Олімпіадах

Олександр Абраменко став другим мультимедалістом в історії України на Зимових Олімпіадах

Олександр Абраменко став другим мультимедалістом в історії України на Зимових Олімпіадах
. AP

І загалом виграв лише дев'яту медаль України на Зимових Олімпійських іграх.

Олександр Абраменко здобув першу медаль України на Зимовій Олімпіаді-2022. Відбулося це у 12-й змагальний день у Пекіні.

Абраменко єдиним із українських спортсменів вийшов у суперфінал лижної акробатики. І виконав стрибок зі складністю 5.0 на загальну оцінку 116.50 балів.

Повне відео суперфіналу - тут

Після спроби Абраменка лише один спортсмен - китаєць Ці Гуанпу зміг його випередити за оцінкою. Тож, саме 33-річний фристайліст став срібним призером змагань у Пекіні.

Читайте також: Українець Абраменко - срібний призер Олімпіади-2022 в лижній акробатиці!

Для Олександра Абраменка медаль у Пекіні стала другою у кар'єрі після "золота" у Пхьончхані у 2018 році. І тепер він - найуспішніший український олімпієць і другий мультимедаліст в її історії на Зимових Олімпіадах.

До Олімпіади-2022 лише одній українці вдавалося здобути дві медалі на Зимових Іграх. Біатлоністка Віта Семеренко виграла "золото" та "бронзу" на Олімпійських Іграх у 2014 році. Абраменку ж це вдалося на двох Зимових Олімпіадах, і він перший українець, якому підкорилося це досягнення.

Усі мультимедалісти України на Зимових Олімпіадах

 • Олександр Абраменко: "золото" (фристайл, лижна акробатика, Пхьончхан-2018), "срібло" (фристайл, лижна акробатика, Пекін-2018)
 • Віта Семеренко: "золото" (біатлон, жіноча естафета, Сочі-2014), "бронза" (біатлон, спринт, Сочі-2014)

Загалом медаль Абраменка є лише дев'ятою в історії України на Зимових Олімпіадах. Проте втретє поспіль олімпійська збірна України здобуває на Зимових Іграх нагороду.

Усі медалі України на Зимових Олімпіадах

 • "Золото": Оксана Баюл (фігурне катання, одиночний турнір, 1994 рік); Віта Семеренко, Юлія Джима, Валентина Семеренко, Олена Білосюк (біатлон, жіноча естафета, 2014 рік); Олександр Абраменко (фристайл, лижна акробатика, 2018 рік)
 • "Срібло": Олена Петрова (біатлон, індивідуальна гонка, 1998 рік); Олександр Абраменко (фристайл, лижна акробатика, 2022 рік)
 • "Бронза": Валентина Цербе-Несіна (біатлон, спринт, 1994 рік), Лілія Вайгіна-Єфремова (біатлон, спринт, 2006 рік), Олена Грушина, Руслан Гончаров (фігурне катання, танці на льоду, 2006 рік), Віта Семеренко (біатлон, спринт, 2014 рік)

Усі медалі України на Зимових Олімпіадах було здобуто у трьох видах спорту. Лідером залишається біатлон, де за всю історію було виграно п'ять медалей.

 • Біатлон (5): "золото" (1) - Віта Семеренко, Юлія Джима, Валентина Семеренко, Олена Білосюк (біатлон, жіноча естафета, 2014 рік); "срібло" (1) - Олена Петрова (біатлон, індивідуальна гонка, 1998 рік); "бронза" (3) - Валентина Цербе-Несіна (біатлон, спринт, 1994 рік), Лілія Вайгіна-Єфремова (біатлон, спринт, 2006 рік), Віта Семеренко (біатлон, спринт, 2014 рік)
 • Фристайл (2): "золото" (1) - Олександр Абраменко (фристайл, лижна акробатика, 2018 рік); срібло (1) - Олександр Абраменко (фристайл, лижна акробатика, 2022 рік)
 • Фігурне катання (2): "золото" (1) - Оксана Баюл (фігурне катання, одиночний турнір, 1994 рік); "бронза" (1) - Олена Грушина, Руслан Гончаров (фігурне катання, танці на льоду, 2006 рік).

Хто такий Олександр Абраменко

 • 33-річний український фристайліст, представник Миколаєвської області на Олімпіаді-2022.
 • Абраменко - олімпійський чемпіон Пхьончхана-2018 і срібний призер Пекіна-2022 у лижній акробатиці. Ігри у Пекіні для нього п'яті у кар'єрі.
 • Абраменко вісім разів виступав на чемпіонатах світу з лижної акробатики. У 2019 році він став срібним призером турніру.
 • У сезоні 2021/22 Абраменко двічі ставав бронзовим призером етапу Кубка світу у фінській Руці у командній лижній акробатиці.

Де дивитись Олімпіаду-2022

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне: пряма трансляція Олімпіади-2022 на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Для перегляду Олімпіади-2022 на сайті потрібно буде авторизуватися: зробити це можна через одну із соцмереж або поштову скриньку.

На початок