"Не очікував такого мандражу". Українці Абраменко і Котовський - про перший старт на Олімпіаді-2022

"Не очікував такого мандражу". Українці Абраменко і Котовський - про перший старт на Олімпіаді-2022

"Не очікував такого мандражу". Українці Абраменко і Котовський - про перший старт на Олімпіаді-2022
AP

Що сказали після виступу українські фристайлісти.

Українські фристайлісти виступили у чоловічому турнірі з лижної акробатики на Олімпіади-2022. Цей старт став для них першим: командний турнір вони пропустили через недостатню кількість учасників, спричинену позитивними тестами на коронавірус.

У кваліфікації чоловічого турніру виступили три фристайлісти - чинний олімпійський чемпіон Олександр Абраменко та два дебютанти - Дмитро Котовський та Олександр Окіпнюк. І двом з ним вдалося вийти у фінал: Абраменко ще у першій спробі показав п'ятий результат. А ось стрибок Окіпнюка у другій спробі став для нього рекордним, завдяки чому він приєднався до Абраменка.

Читайте також: Два українці вийшли у фінал лижної акробатики на Олімпіаді-2022

Після виступу у кваліфікації Олександр Абраменко та Дмитро Котовський дали ексклюзивні коментарі Суспільне Спорт щодо своїх перших виступів у Пекіні.

Абраменко звернув увагу на суддівство під час оцінки стрибків, зазначивши, що судді зменшували бали спортсменам під час виконання спроб. І радий, що Котовський та Окіпнюк встигли відновитися перед стартом чоловічого турніру.

"На старті був присутній великий мандраж, з яким треба боротися. Це було складно, але я впорався. Свій стрибок я зробив досить добре, але судді "зажали" трохи балів. Але радий, що цього вистачило для потрапляння у першу шістку. З хвилюванням слідкував за кожним стрибком, бачив, що судді сьогодні досить суворі і всім ставлять такі оцінки".

"Звісно, я люблю стрибати кожен день тренувань. Радий, що коронавірус мене оминув і я мав можливість щодня тренуватися. Це принесло свої результати. Зрадів, що [Окіпнюку та Котовському дозволять виступити]. Слідкував за тим, як відбуваються у них тестування, щодня отримували результати. Сподівався до останнього, що вони виступлять на змаганнях. Звісно, Дмитро тільки учора [14 лютого] потренувався з дівчатами, йому дозволили. А ось Олександрові - лише сьогодні з карантину на старт. Навіть не можу уявити, наскільки складно йому було".

А ось Дмитро Котовський звернув увагу на те, як складалася для нього підготовка до стартів. І вважає, що пропущені старти через коронавірус вплинули на його готовність змагатися у кваліфікації.

"Те, що довелося пропустити тренування, дало знати про себе. Але я вважаю, що все одно міг зробити кращі стрибки. Я не очікував такого мандражу на старті, тому що до того, як під'їхав, був спокійний. Міг себе стримувати думками, але потім дуже важко це далося".

"Я б не сказав, що сильно було важко [після пропуску командних змагань]. Для мене все, що не робиться, те на краще. Якщо так трапилось, значить, так і повинно бути. Але коли я почав дивитися пряму трансляцію, стало прикро дуже, тому що ми реально були претендентами на медаль. Якби ми не пропустили всі ці змагання та тренування, можливо, виступи були б на даний момент кращими, ніж те, що маємо".

Читайте також: Збірна України не вийде на старт у командному турнірі з лижної акробатики на Олімпіаді-2022

Хто такий Олександр Абраменко

  • 33-річний український фристайліст, представник Миколаєвської області на Олімпіаді-2022.
  • Абраменко - олімпійський чемпіон Пхьончхана-2018 у лижній акробатиці. Ігри у Пекіні для нього п'яті у кар'єрі.
  • Абраменко вісім разів виступав на чемпіонатах світу з лижної акробатики. У 2019 році він став срібним призером турніру.
  • У сезоні 2021/22 Абраменко двічі ставав бронзовим призером етапу Кубка світу у фінській Руці у командній лижній акробатиці.

Хто такий Дмитро Котовський

  • 20-річний український фристайліст, представник Рівненської області на Олімпіаді-2022.
  • Котовський дебютував на Олімпіаді-2022. А у 2021-му уперше виступив на чемпіонаті світу, де посів шосте місце в одиночному турнірі і п'яте у командному.
  • Разом з Олександром Абраменком та Анастасією Новосад Котовський двічі ставав призером етапів Кубка світу у Руці у командному турнірі.

Що далі

  • Середа, 16 лютого, 13:00. Перший фінал у лижній акробатиці.
  • Середа, 16 лютого, 14:00. "Великий" фінал у лижній акробатиці.

Де дивитись Олімпіаду-2022

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне: пряма трансляція Олімпіади-2022 на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Для перегляду Олімпіади-2022 на сайті потрібно буде авторизуватися: зробити це можна через одну із соцмереж або поштову скриньку.

На початок