Два українці вийшли у фінал лижної акробатики на Олімпіаді-2022

Два українці вийшли у фінал лижної акробатики на Олімпіаді-2022

Два українці вийшли у фінал лижної акробатики на Олімпіаді-2022
AP

Володар "золота" Пхьончхану продовжує боротьбу за захист звання олімпійського чемпіона.

На Олімпіаді-2022 відбулася кваліфікація у змаганнях, де Україна захищала звання олімпійського чемпіона - чоловічий турнір з лижної акробатики. Участь у ньому взяли три українці: Дмитро Котовський, Олександр Окіпнюк та чинний олімпійський чемпіон Олександр Абраменко.

Чоловічий турнір з лижної акробатики став третім у програмі Олімпіади-2022: перед цим у Пекіні дебютував командний турнір, також визначилися медалістки у жіночих змаганнях.

Для представників чоловічої збірної України одиночні змагання стали першими у Пекіні. Українці мали стартувати також і у командному турнірі, де були претендентами на нагороди, але через позитивні тести на коронавірус у Анастасії Новосад, Дмитра Котовського та Олександра Окіпнюка не мали достатньої кількості спортсменів для участі.

Читайте також: Збірна України не вийде на старт у командному турнірі з лижної акробатики на Олімпіаді-2022

У чоловічому ж турнірі взяли участь усі три українці. І Котовський, і Окіпнюк встигли отримати два негативні тести на коронавірус для того, щоб покинути самоізоляцію та виступити на Олімпіаді.

Як виступили українці у кваліфікації лижної акробатики?

Формат змагань у кваліфікації лижної акробатики передбачав два раунди стрибків: перший та другий. За кожен із них спортсмени отримували оцінки.

У фінал чоловічого турніру з лижної акробатики проходили шість найкращих спортсменів за підсумками першої спроби, після чого змагання продовжувалися і вони мали ще одну спробу, щоб покращити виступ (зараховувалася оцінка найкращого з двох стрибків).

За підсумками першої спроби одному з українців вдалося достроково пройти у фінал змагань. Олександр Абраменко виконав спробу на 120.36 балів - п'ятий результат серед списку учасників кваліфікації. А от Олександр Окіпнюк та Дмитро Котовський посіли проміжне 22-е та 24-е місця, причому Котовський під час виконання своєї спроби здійснив невдале приземлення.

Окіпнюк та Котовський зберігали шанси на вихід у фінал, але мали суттєво покращити результат у другій спробі. Котовському майже це вдалося: він виконав стрибок на 114.03 бали (на 40 більше, аніж у першій спробі), але не зміг кваліфікуватися у фінал.

А ось Окіпнюк зміг вийти у фінал! У другій спробі він виконав стрибок на 125 балів, вийшов на проміжне перше місце, але достроково гарантував собі вихід у фінал до фінішу інших учасників.

Загалом результат Окіпнюка став третім найкращим у другій частині кваліфікації.

Лижна акробатика. Кваліфікація (топ-6)

 1. Ці Гуанпу (Китай) 127.88
 2. Цзя Цзуньян (Китай) 125.67
 3. Ное Рот (Швейцарія) 123.08
 4. Ерік Логран (США) 121.24
 5. Олександр Абраменко (Україна) 120.36
 6. Крістофер Лілліс (США) 119.91

...

 • Олександр Окіпнюк (Україна) 125.00 - за підсумками другої спроби

Хто такий Олександр Абраменко

 • 33-річний український фристайліст, представник Миколаєвської області на Олімпіаді-2022.
 • Абраменко - олімпійський чемпіон Пхьончхана-2018 у лижній акробатиці. Ігри у Пекіні для нього п'яті у кар'єрі.
 • Абраменко вісім разів виступав на чемпіонатах світу з лижної акробатики. У 2019 році він став срібним призером турніру.
 • У сезоні 2021/22 Абраменко двічі ставав бронзовим призером етапу Кубка світу у фінській Руці у командній лижній акробатиці.

Хто такий Олександр Окіпнюк

 • 23-річний український фристайліст, представник Закарпатської області.
 • Олімпіада-2022 для Окіпнюка - перша у кар'єрі. Перед цим він також дебютував на чемпіонаті світу у 2021 році, посівши 12-е місце.
 • Найкращий результат Окіпнюка на етапах Кубка світу - 10-е місце в американському Дір Веллі.

Що далі

 • Середа, 16 лютого, 13:00. Перший фінал у лижній акробатиці.
 • Середа, 16 лютого, 14:00. "Великий" фінал у лижній акробатиці.

Де дивитись Олімпіаду-2022

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне: пряма трансляція Олімпіади-2022 на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Для перегляду Олімпіади-2022 на сайті потрібно буде авторизуватися: зробити це можна через одну із соцмереж або поштову скриньку.

На початок