"Після Пхьончхана не відчував себе олімпійцем". Українські фігуристи – про цінність фіналу Олімпіади

"Після Пхьончхана не відчував себе олімпійцем". Українські фігуристи – про цінність фіналу Олімпіади

Ексклюзивно
"Після Пхьончхана не відчував себе олімпійцем". Українські фігуристи – про цінність фіналу Олімпіади
НОК

Назарова та Нікітін відреагували на низькі бали в ритмічному танці на Олімпіаді-2022 та поділилися, чому вважали досвід попередніх Ігор "неповноцінним" – для Суспільне Спорт.

Українські фігуристи Олександра Назарова та Максим Нікітін, які виступають у танцях на льоду, вперше пробилися до фінальної частини змагань на Олімпійських іграх. Дуету не вдалося кваліфікуватися до довільного танцю в 2018 році в Пхьончхані, але чотири роки по тому, на Олімпіаді в Пекіні, Назарова та Нікітін усе ж вибороли місце у фінальних топ-20.

Подібне українським танцівникам на льоду востаннє вдавалося 12 років тому: на Олімпійських іграх-2010 у Ванкувері. Тоді кваліфікацію подолали Ганна Задорожнюк та Сергій Вербилло, які в підсумку посіли 16-те місце.

У ритмічному танці Назарова та Нікітін отримали 65.53 бала, що було вище за їхній результат у командних змаганнях, але значно поступалося що їхньому особистому рекорду, що результату передолімпійського чемпіонату Європи.

Читайте також: Українські фігуристи вперше за 12 років пробилися до довільного танцю на Олімпійських іграх

Після таких низьких балів українці спершу не були певні, що вийдуть до довільного танцю, в чому зізналися в коментарі Суспільне Спорт.

Як прокоментували результат Назарова та Нікітін

"Не було помітних помилок? У нас досвід не такий уже й великий: "усього" 18 років ми цим займаємося й теж наче не помітили помилок, – відреагував на результат Максим Нікітін. – У нас достатньо кваліфікована тренерка, і наша улюблена Галина Володимирівна [Чурілова] також нічого не помітила. Слава богу, на цій Олімпіаді є такі професіонали, як наші судді, які можуть помітити й вказати на них. Тому велике їм дякую".

"Я вважаю, що це зайве коментувати", – додала Олександра Назарова щодо ставлення до суддівства. "Скаржитися ми не хочемо на те, що нас нібито кудись опускають чи не дають потрібні бали, – пояснив Максим. – Хто розуміє, той розуміє і нехай розбирається в цьому".

назарова нікітін комент
Реакція Олександри Назарової та Максима Нікітіна після ритмічного танцю на Олімпіаді-2022. AP
Читайте також: "Не відчув смак Олімпіади". Фігурист Шмуратко – про дебют у Пекіні та "розрив" на наступних Іграх

Нікітін зізнався, що виступити в довільному танці було "однією з головних цілей" і після ритмічного думав, що "цього, найімовірніше, не станеться".

"Не вдалося потрапити до довільного на минулій Олімпіаді в Кореї, і тут хотілося все-таки пройти. Після того, як ми не потрапили до довільного, особисто в мене не було відчуття, що я – олімпієць. Неповноцінно, я вважаю, змагання минули".

Сам прокат у ритмічному танці дует вважає "непоганим": "Принаймні ми намагалися викластися на всі 100% і зробили все, що змогли".

"Для нас із Максимом і Галиною Володимирівною ми зробили все, що від нас вимагалося, – вважає Олександра Назарова. – Я отримала задоволення від катання на цьому льоду. Це було головним завданням".

Читайте також: У лідерки збірної ОКР з фігурного катання Каміли Валієвої виявили допінг: чи будуть наслідки

Хто такі Олександра Назарова та Максим Нікітін

  • 25-річна Олександра та 27-річний Максим – українські фігуристи, які представляють Харків.
  • Для дуету це другі Олімпійські ігри в кар'єрі. В 2018 році в Пхьончхані вони зупинилися за крок до фінальної двадцятки: на 21-му місці.
  • Бронзові призери чемпіонату світу серед юніорів-2015, срібні призери юнацьких Олімпійських ігор-2012.
  • На рівні дорослих чемпіонатів світу їхній найвищий результат у кар'єрі – 15-те місце (2017, 2018), а на чемпіонатах Європи – 9-те (2017).
Читайте також: Реванш за невдачу в Пхьончхані. Як фігурист Нейтан Чен виграв "золото" Олімпіади-2022: відео

Що далі

  • Понеділок, 14 лютого. 03:15 – Танці (довільний танець)
  • Вівторок, 15 лютого. 12:00 – Жінки (коротка програма)
  • Четвер, 17 лютого. 12:00 – Жінки (довільна програма)
  • П'ятниця, 18 лютого. 12:30 – Пари (коротка програма)
  • Субота, 19 лютого. 13:00 – Пари (довільна програма)

Де дивитись Олімпіаду-2022

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне: пряма трансляція Олімпіади-2022 на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Для перегляду Олімпіади-2022 на сайті потрібно буде авторизуватися: зробити це можна через одну із соцмереж або поштову скриньку.

Читайте також: Український фігурист Іван Шмуратко посів 24-те місце на Олімпіаді-2022
На початок