Визначився перший володар Малого кришталевого глобусу сезону 2021/22 в біатлоні

Визначився перший володар Малого кришталевого глобусу сезону 2021/22 в біатлоні

Визначився перший володар Малого кришталевого глобусу сезону 2021/22 в біатлоні
AP

Як пройшла боротьба за перший особистий трофей сезону.

У сезоні 2021/22 Кубка світу з біатлону розпочинався сьомий етап. Його особливістю є програма стартів: замість спринтів та гонок переслідування - індивідуальні гонки та масстарти.

Чоловіча індивідальна гонка на етапі в Антгольці стала заключною у контексті визначення володаря Малого кришталевого глобусу. Його мав отримати переможець заліку за підсумками виступів у двох індивідуальних гонках сезону 2021/22 - ще одна відбудеться на Олімпійських іграх, але бали за неї у залік не будуть нараховані.

Переможцем першої індивідуальної гонки сезону 2021/22 став норвежець Штурла Легрейд, другої - росіянин Антон Бабіков. Проте Малий кришталевий глобус індивідуальних гонок не дістався жодному з цих біатлоністів.

Читайте також: Усі українці не фінішували у топ-40 індивідуальної гонки на Кубку світу: результат

Хто став володарем Малого кришталевого глобусу?

Переможцем Малого кришталевого глобусу став норвежець Тарьєй Бьо. Він випередив Штурлу Легрейда у заліку, набравши на вісім очок більше.

Бьо зміг стати переможцем у боротьбі за Малий кришталевий глобус завдяки двом фінішам на другому місці в індивідальних гонках. Причому в Естерсунді він з двома штрафними хвилинами відстав від Штурли Лейгреда на 59.2 секунди, а в Антгольц-Антерсельві поступився Антону Бабікову лише 9.7 секундами.

Топ-10 заліку Малого кришталевого глобусу (індивідуальні гонки)

 1. Тарьєй Бьо (Норвегія) - 108
 2. Штурла Легрейд (Норвегія) - 100
 3. Сімон Дестьйо (Франція) - 86
 4. Йоганнес Бьо (Норвегія) - 83
 5. Фаб'єн Клод (Франція) - 64
 6. Саїд Халілі (Росія) - 62
 7. Антон Бабіков (Росія) - 60
 8. Кантен Фійон-Майє (Франція) - 55
 9. Ветле Шостад Крістіансен (Норвегія) - 52
 10. Пол Шоммер (США) - 51

Для Тарьєя Бьо перемога у боротьбі за Малий кришталевий глобус дозволила стати одним із володарів унікального досягнення. Тепер у активі Бьо - перемоги як у боротьбі за Великий кришталевий глобус, так і у Малих кришталевих глобусах окремих дисциплін - спринті, гонці переслідування, масстарті.

Таким чином, Тарьєй Бьо став четвертим біатлоністом в історії, якому підкорився "Великий шолом" - перемоги у загальному заліку, а також у заліках спринту, гонки переслідування, індивідуальної гонки, масстартів. Крім нього, це вдавалося французам Рафаелю Пуаре та Мартену Фуркаду, а також норвежцю Йоганнесу Бьо.

Перші кришталеві глобуси Тарьєй Бьо здобув у сезоні 2010/11, вигравши заліки у спринті, гонці переслідування, а також ставши володарем Великого кришталевого глобусу. У сезоні 2020/21 Бьо виграв став переможцем заліку масстартів.

Що відомо

 • 33-річний Тарьєй Бьо проводить 13-й сезон у біатлоні на рівні Кубка світу. Перемога у загальному заліку сезону 2010/11 залишається єдиною у кар'єрі біатлоніста.
 • Тарьєй Бьо - 2-разовий призер Олімпійських ігор у складі збірної Норвегії в естафетних гонках. А також 11-разовий чемпіон світу (двічі - в особистих гонках).
 • У сезоні 2021/22 Тарьєй Бьо двічі ставав срібним призером у індивідуальних гонках, а також двічі фінішував третім (масстарт, Ансі; гонка переслідування, Обергоф).
На початок